Переключиться на мобильную версию

Лідер Лікуд оголосив про перемогу на виборах в Ізраїлі. Підрахунок голосів триває

Лідер правої партії Лікуд Біньямін Нетаньяху оголосив у ніч на середу, 11 лютого, про свою перемогу на парламентських виборах в Ізраїлі та намірі сформувати наступний уряд, незважаючи на те, що попередні підсумки голосування ставлять Лікуд лише на друге м.


Як заявив Нетаньяху, виступаючи з промовою перед своїми прихильниками, "навіть якщо попередні результати точні, немає ніякого сумніву в тому, що народ Ізраїлю висловився однозначно і ясно: правий табір на чолі з Лікудом переміг".

Лідер Лікуд зазначив, що "у минулому Кнесеті у правого табору було 50 мандатів, а зараз у нас поза всяким сумнівом більшість. У Лікуда тоді було 12 місць, і ми збільшили своє представництво більш, ніж у два рази. Народ хоче змін, народ хоче йти іншим шляхом, нашим шляхом".

Він пообіцяв у середу почати консультації з іншими партіями, у першу чергу ідеологічно близькими до Ликуда, про формування нового уряду.

Сформувавши ядро із правих партій, Нетаньяху спробує втягнути в уряд і інші партії сіоністського скерування, тобто усі за винятком арабських.

У свою чергу, глава лідируючої на виборах в Ізраїлі партії Кадіма Ципі Лівні оголосила в ніч на середу про намір сформувати та очолити уряд національної єдності.

Після підрахунку половини голосів центристська Кадіма одержує 29 мандатів у новому парламенті, випереджаючи на одне депутатське місце праву партію Лікуд, чий лідер Біньямін Нетаньяху також претендує на посаду прем'єр-міністра.

Заявка Нетаньяху виглядає вагомішою, оскільки правий табір одержує більшість у Кнесеті. Відповідно до закону, для формування кабінету потрібна парламентська більшість, тобто мінімумів 61 депутатський голос із 120.

Тим часом, Лідер партії Наш будинок Ізраїль (НДІ), уродженець Молдови Авігдор Ліберман заявив після завершення парламентських виборів про готовність скласти коаліцію з однієї з лідируючих партій і брати участь у формуванні нового уряду, повідомляє в середу агентство Ассошіейтед Пресс.

Відповідно до оприлюднених попередніх результатів голосування, НДІ посідає третє місце після Кадіми і Лікуда.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь