Переключиться на мобильную версию

Dziennik: Російська позика Юлії Тимошенко

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко шукає охочих виділити Україні кредит, щоб залатати дірку в бюджеті. Наразі вона може розраховувати тільки на допомогу свого нещодавнього ворога у газовій війні – Росію. Але не просто так. В обмін на 5 млрд. дол. позики, окрі.
Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко в корупції
Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко в корупції
Фото: Миколи Лазаренка

Таємні переговори у справі "російської позики" проводилися з 5 лютого в Москві. Згідно з київським тижневиком Дзеркало тижня, який виклав подробиці переговорів, про ці перемовини не знав ані міністр фінансів уряду Юлії Тимошенко Віктор Пинзеник, ані Президент Віктор Ющенко. Інформація про те, що Юлія Тимошенко намагається отримати кредит від країни, з якою нещодавно вела економічну війну, викликала політичний землетрус на Дніпрі. Тим більше, що згідно з інформацією Дзеркала тижня, Кремль прив‘язав виділення кредиту для Києва до поступок у багатьох політичних та економічних питаннях. Російський міністр фінансів Олексій Кудрін нібито зажадав від представників України зокрема, щоб Київ ратифікував так звану угоду про "нульовий варіант", котрий регулює розподіл майна колишнього СРСР. Відповідно до нього, Росія у 1991 році взяла на себе борги Радянського Союзу, а в обмін на це держави, що утворилися після розпаду СРСР, зреклися претензій на радянську власність. Україна була єдиною з колишніх радянських республік, що не підписала угоди – адже це означало б для неї величезні втрати. На думку експертів, ціна підписання угоди могла б скласти близько 12 млрд. дол. Окрім цього, Кудрін хоче, щоб Україна сплатила борги своїх підприємств до 1991 року.

Президент Віктор Ющенко одразу ж після оприлюднення інформації про таємні переговори звинуватив Юлію Тимошенко в корупції та намірі приторговувати українськими газотранспортними мережами, по яких постачається газ до Західної Європи. "Президент вважає недопустимою ситуацію, в якій стратегічні для життя країни питання вирішуються за допомогою кулуарних переговорів, що мають явні ознаки корупції, - сказала на прес-конференції прес-секретар українського Президента Ірина Ванникова. – Віктор Ющенко не погоджується із тим, щоб ми платили за кредит ["нульовим варіантом"] і нашими газопроводами", - додала вона.

Юлія Тимошенко заперечує звинувачення і каже, що, окрім Росії, вона звернулася по допомогу до США, Японії, Китаю та Європейського Союзу. Однак наразі відгукнулася тільки Росія.

Тимчасом аналітики не мають сумнівів, що без допомоги ззовні Україна не дасть собі раду з дедалі серйознішою кризою. Згідно з урядовими прогнозами, дефіцит бюджету цього року складатиме 3% від ВВП України. Однак на думку економістів він може бути навіть удвічі більшим. Щоб не видалося замало - Міжнародний валютний фонд призупинив виплату Києву другого траншу кредиту, про який Тимошенко домовилася ще восени минулого року. МВФ вимагає, щоб уряд підкорегував бюджет.

До цього часу до країни на Дніпрі потрапило 4,5 млрд. з обіцяних 16,5 млрд. дол. Якщо найближчим часом порозуміння з МВФ не буде, Україна, щоб врятуватися від банкрутства, буде змушена погодитися навіть на найтяжчі умови, висунуті Росією.

Оригiнал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь