Переключиться на мобильную версию

Frankfurter Rundschau: Роздратування через Чорноморський флот

Україна закидає Росії порушення угоди. Протести вочевидь мають відволікти від безладу у власній країні, - пише Кнут Крон у німецькій Frankfurter Rundschau.

Ледь остигла суперечка про газові поставки, як Україна й Росія вже знову сваряться. На цей раз гнів Києва розпалює Чорноморський флот.

Базовані в Криму кораблі "грубо й свідомо" порушують міждержавні домовленості, сказав Леонід Осаволюк, речник міністерства закордонних справ у Києві (так у тексті – прим. пер.), як передає агенція новин УНІАН. Особливу тривогу викликає те, що ці порушення сильно почастішали. Кораблі флоту здійснюють дедалі більше незаявлених плавань через українську територію й, отже, перетинають державний кордон.

Головне місто українського Криму Севастополь слугує Росії базою для її флоту на Чорному морі. І через те в минулі роки постійно повторювалися зіткнення між сусідами. Україна не хоче більше подовжувати угоду, термін дії якої спливає у 2017-му.

Недавно в Києві надзвичайно роздратовано відреагували на повідомлення, що новий російський підводний човен у дорозі до Севастополя. МЗС застеріг Кремль від озброєння Чорноморського флоту без узгодження з Києвом. "Росія не має права, не домовляючись, поповнювати кораблями чи зброєю ту частину свого Чорноморського флоту, яка розміщена в Україні", – сказав Осаволюк.

Москва, звісно ж, обертається до сусіда спиною. "Чорноморський флот чітко дотримується норм базової угоди від 1997 року, – заявив прес-секретар російського МЗС. – Водночас треба вказати на те, що укази українського Президента не поширюються на російський військовий флот". Москва посилається на указ глави держави Віктора Ющенка, який під час війни в Грузії минулої осені вимагав від Росії заздалегідь подавати заявку на абсолютно всі виходи кораблів у море.

Спостерігачі припускають, що нападками на Москву Київ передусім хоче відвернути увагу від політичного та економічного хаосу у власній країні. Уже два тижні як у парламенті не відбуваються засідання і депутати працюють у комітетах, аби знайти відповіді на економічну кризу. Днями таки спробували провести засідання. Увесь Кабінет Міністрів на чолі з Прем’єром Юлією Тимошенко зібрався у Верховній раді. А от Президент Віктор Ющенко запрошенням знехтував.

Коли зібрання все ж мало початися, депутати з опозиції заблокували трибуну і стали вимагати, зважаючи на загрозу державного банкрутства, звіту від глав уряду й держави. Кілька хвилин – і засідання було зірване.

Оригiнал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь