Переключиться на мобильную версию

Британія відмовила у в'їзді автору фільму, котрий порівняв іслам із фашизмом

Ультраправому члену парламенту Нідерландів Гіїрту Вілдерсу, автору антиісламського фільму Фітна, відмовлено у в'їзді до Великобританії.
Гіїрту Вілдерс не зможе в’їхати у Великобританію
Гіїрту Вілдерс не зможе в’їхати у Великобританію
lenta.ru

Як передає AFP із посиланням на голландське МЗС, британська сторона мотивувала відмову міркуваннями громадського порядку та безпеки. Запрошення показати Фітну і взяти участь в обговоренні свободи слова Вілдерс отримав від кількох членів Палати лордів.

На своєму сайті Вілдерс звинуватив владу у тому, що вона пожертвувала свободою слова. "Щось подібне можна очікувати від країн на кшталт Саудівської Аравії, але не Великої Британії. Це боязливе рішення британського уряду - ганьба", - резюмував політик.

У МВС Великобританії заявили, що виступають проти будь-якої форми екстремізму. Відповідно до правил, які набрали чинності з жовтня 2008 року, влада отримала право відмовляти у в'їзді у країну особам, які пропагують ненависть та насильство.

Нагадаємо, у березні минулого року Вілдерс виклав в інтернеті 17-хвилинний документальний фільм власного виробництва Фітна. Ідеї, викладені у головній священній книзі мусульман, у фільмі названі фашистськими.

Як повідомлялося, незабаром апеляційний суд Амстердама почне розгляд справи Вілдерса, якого звинувачують у розпалюванні релігійної ненависті та дискримінації мусульман.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь