Переключиться на мобильную версию

НИ: Мер без кордонів

Київський градоначальник виселяє «бабусь» і вводить плату за відвідування поліклінік, - пише Яна Сергеева у російському виданні Новые известия.
Експерти говорять про незаконність дій мера
Експерти говорять про незаконність дій мера
Фото: Тараса Бондаренка

Хочете піти в ресторан із заступником мера Києва? Будь-ласка! Правда, платити доведеться вам, причому чимало - як мінімум 10 тис. "зелених". Такі розцінки встановив міський голова Леонід Черновецький, щоб зібрати гроші на потреби "столичних бабусь". Серед останніх нововведень - платний вхід на цвинтар, П'ятикратне збільшення комунальних тарифів і, нарешті, введення всіх без винятку платних послуг у київських поліклініках і лікарнях.

Тих, хто не ходить на кладовища і в лікарні, мер Черновецький також вирішив потішити: він запрошує киян цієї суботи на бал-карнавал на честь Дня всіх закоханих. Вхід - від 100 до 250 доларів. Буквально щодня городяни дізнаються про нові побори, які придумали чиновники. При цьому з 1 січня в Києві припинена виплата муніципальних надбавок працівникам сфери освіти: 20-відсоткової для вчителів та 50-відсоткової - для адміністрації навчальних закладів. А Нафтогаз України і Київенерго погрожують відключити в квартирах і світло, і газ, і воду через астрономічну заборгованість міста за всі блага цивілізації. Київенерго вже звернулася до прем'єра Юлії Тимошенко з проханням вжити заходів для забезпечення розрахунків за газ та послуги теплопостачання.

Не встигли кияни "порадіти" триразовому підвищенню вартості проїзду в громадському транспорті, як міський голова зібрав голів столичних клінік, щоб поговорити з ними про проблеми охорони здоров'я, і запропонував їм... скинутися по гривні "на бабусь". Мабуть, тих самих, квартири яких він найближчим часом збирається здавати в оренду, а старих переселити в будинки для літніх людей. Мерія також вирішила відселяти власників квартир на перших поверхах, щоб розмістити там побутові служби. Київська адміністрація вже підготувала розпорядження і доручила начальникам ЖЕКів пояснити господарям квартир, що натомість їм нібито дадуть житло поліпшеного планування на другому поверсі або вище. Хто дасть, за які гроші...

Вершина мерського підприємництва - рішення зробити платним вхід на цвинтарі. Тепер, щоб відвідати могили рідних, потрібно платити 50 гривень (7 доларів). Юристи і економісти обурені: столична влада, на їхню думку, не тільки порушує всі закони, у тому числі конституцію, але й цілеспрямовано знищує тих, хто наразі вважає себе "середнім класом". Сьогодні для багатьох жителів Києва відомий афоризм "Здоров'я не купиш" читається як пряма загроза - на всі види медичних послуг вводяться тарифи. Як роз'яснила на брифінгу перший заступник мера Ірена Кільчицька, медицина в Україні взагалі і в Києві зокрема давно вже не безкоштовна, оскільки люди в поліклініках і лікарнях змушені платити за кожен візит до лікаря. За її словами, встановлення тарифів на лікування не є нововведенням - нині в країні існує 17,5 тис. найменувань медичних послуг, які насправді надаються за хабарі або після внесення на рахунок медичного закладу так званих добровільних пожертвувань.

Діяльністю столичного градоначальника вже зацікавилася прокуратура. Минулого тижня вона визнала незаконним введення платного в'їзду в Київ. Адже чинне законодавство такий вид місцевого збору не передбачає. Не менше зацікавив правоохоронців і факт скасування в молодших класах декількох десятків середніх шкіл безкоштовного харчування. Прокуратура міста встановила: годувати перестали 6,5 тис. учнів у 31 навчальному закладі. І тільки після її втручання ситуацію вдалося виправити.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь