Переключиться на мобильную версию

Известия: Крим перейшов на "посилене патрулювання"

Після агресії Грузії проти Південної Осетії спецслужби України розгорнули бурхливу діяльність, про це пише Василь Миколаїв у російському он-лайн виданні Известия.
Мішенями терористів можуть стати житлові будинки
Мішенями терористів можуть стати житлові будинки
intertelecom.ua

У відповідь на цілком обгрунтовані звинувачення в підтримці режиму Саакашвілі і його агресивних планів Служба безпеки України (СБУ) посилено формує образ ворога українського народу в особі Росії. Виникає головне питання: спецслужби роблять це з власної ініціативи? Або цей вектор погоджений з вищим керівництвом країни?

Нічим, здавалося б, не примітний факт: за повідомленням ряду інформагентств, МВС Криму найближчим часом буде переведено на посилений режим несення служби. Це означає, що тисячі міліціонерів будуть цілодобово патрулювати вулиці міст. Але навіщо це Криму взимку, коли життя на півострові завмирає? Офіційна версія: через гостру криміногенну ситуацію. Але статистика свідчить: зареєстрованих злочинів більше не стало. Скоріше навпаки - в зимові місяці кримський криміналітет відпочиває, набирається сил перед курортним сезоном.

За інформацією джерел "Известий", міліцейське посилення не має ніякого відношення до громадського порядку. Це частина плану з серйозного нагнітання ситуації на півострові, а також підготовка до спроби в черговий раз розпалити антиросійські настрої в Україні. Особовому складу оголошено, що посилення вводиться у зв'язку із загрозою терактів проти російських військовослужбовців і членів їх родин. Мішенями терористів можуть стати житлові будинки. Це особливо актуально, якщо врахувати, що наразі в Севастополь прибуває представницька делегація російського Міноборони.

При цьому, як стверджують наші джерела, загроза терактів дійсно існує. І відповідальність за вибухи, які можуть прогриміти, українці вже готуються покласти на російські спецслужби. У бойові загони радикальної української організації УНА-УНСО було спрямовано майбутніх подривніків з числа кримських татар.

Навіть якщо терактам будуть запобігати, відповідальність за їх підготовку все одно буде покладена на російську сторону, яку звинуватять в провокації. Швидше за все, "пильні" співробітники СБУ виявлять закладені вибухові пристрої з гексогеном, який на Заході з подачі "лондонського затворника" Бориса Березовського вважається "ознакою" участі російських спецслужб. Як тут не згадати намагання Березовського перекласти провину за вибухи будинків у Москві та Волгодонську з чеченських терористів на ФСБ.

Взагалі, останнім часом українські спецслужби з усіх сил намагаються ускладнити відносини між Росією та Україною. Після серпневого конфлікту і доказових звинувачень України та особисто її президента в поставках Грузії озброєння СБУ всіляко намагається переконати громадськість у тому, що саме Росія всіляко нагнітає конфронтацію з сусідами. Наприклад, виконуючий обов'язки голови СБУ Валентин Наливайченко звинуватив відомого російського політика Костянтина Затуліна в неодноразовому порушенні українських законів. Ця інформація вже була спростована, є відповідне рішення суду. А от проти людей, що допомагали журналісту Аркадію Мамонтову підготувати фільм про участь українських військових фахівців в агресії проти Південної Осетії, почалося справжнє полювання. На те, щоб знайти ці джерела, СБУ кинула свої кращі сили.

Тепер з'явився новий привід для загострення відносин - газова війна, що закінчилася недавно аж ніяк не перемогою Києва. І напруження, виникнення якого можливо в Криму, для офіційного Києва вирішує відразу кілька завдань. По-перше, це привід знову почати обговорення питання про дострокове виведення "іноземних військових баз" з півострова. По-друге, це можливість спробувати варіант силового тиску на політичні сили, що виступають проти інтеграції України в НАТО. І по-третє, - теракти з "російським слідом" - гарний привід відвернути українців від реальних проблем занепадаючої економіки.

Виникає тільки одне питання: посилення конфронтації з Росією - це ініціатива СБУ і особисто пана Наливайченко? У цьому випадку можна говорити про змову спецслужб, дії яких затьмарюють і без того непрості відносини між сусідніми країнами. Чи це скоординована політика, санкціонована тими офіційними особами, які так і не дали роз'яснень під час скандалу з поставками "куму Саакашвілі"? Тоді це вже не просто спроба влаштувати чергову провокацію, а державний злочин проти свого народу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь