Переключиться на мобильную версию

У кіберпросторі вже почалася світова війна - експерти

Аналітики зазначають, що США, будучи найбільш комп'ютеризованою країною у світі, більше за інших вразливі у віртуальному просторі, де їм доводиться вести "невидиму битву з військовими і спецслужбами іноземних держав".
У кіберпросторі війна вже почалась
У кіберпросторі війна вже почалась
membrana.ru

Міноборони, департаменти державної та внутрішньої безпеки, а також NASA потерпають від численних вторгнень невідомих іноземних хакерів. Пентагон щоденно відчуває сотні тисяч спроб атакувати його комп'ютерні системи. У результати терабайти інформації загублено, - йдеться в аналітичному звіті.

Матеріальний збиток від викраденої інформації такого роду неможливо відчути миттєво, однак його можна оцінити в мільярди доларів і поступову втрату позицій США на світовому ринку озброєнь, вважають автори доповіді.

Президент США Барак Обама на цьому тижні ввів посаду директора з кіберпростору в радах з національної і внутрішньої безпеки США і розпорядився підготувати протягом двох місяців доповідь про стан безпеки комп'ютерних мереж.

Першу подібну доповідь підготували в США 10 років тому і вона була більш орієнтована на загрозу, від терористичних та кримінальних угрупувань - спецслужби вздебільшого готувалися до таких можливих катаклізмів, як інспіровані катастрофи літаків і поїздів, техногенні аварії. Однак фронт невидимої боротьби проліг у битві за доступ до інформації, і головними суперниками Вашингтона стали не хакери-одинаки, а спеціально створені служби на державному рівні.

У бюджеті США на дослідження і розробки на 2009 рік передбачено 143 мільярди доларів, у тому числі 300 мільйонів доларів - на проекти пов'язані тільки з безпекою комп'ютерних систем.

США втратили гегемонію в інтернет-технологіях і зараз будуть активно намагатися надолужити згаяне, вважають багато експертів.

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони США оголосило про утворення в складі військово-повітряних сил країни спеціального підрозділу, який буде відповідати за війни в кіберпросторі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь