Переключиться на мобильную версию

Ъ: Прибічники Віктора Ющенка пішли у донос

Вони розповіли пресі усі таємниці Юлії Тимошенко, пише російський КоммерсантЪ.
Протистояння Президента і прем'єра триває
Протистояння Президента і прем'єра триває
Фото Михайла Марківа

Заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Кислинський вчора звинуватив прем'єра у підготовці передачі української газотранспортної системи (ГТС) під контроль Газпрому. Чиновник охоче поділився з пресою невідомими деталями її "закулісних переговорів" як із російською владою, так і з закордонними фінансистами. Стало зрозуміло, що протистояння між Президентом і прем'єром України вийшло на новий рівень: заради перемоги противники готові відкрити громадськості будь-які таємниці один про одного. Навіть державні.

Протистояння Президента і прем'єра України, що досягло свого апофеозу на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) у минулий вівторок, остаточно перейшло в публічну площину. Позавчора Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко голосно посварилися в присутності журналістів: Президент звинуватив прем'єра за невигідні для країни газові угоди з Москвою, а у відповідь його звинуватили в лобіюванні інтересів компанії РосУкрЕнерго і спробі поховати газовий контракт із РФ. Після цього РНБО за наполяганням Президента пішла на нестандартний крок. Заступник секретаря Радбезу Степан Гавриш пообіцяв, що для розсекречення заяв Юлії Тимошенко із остаточного рішення РНБО щодо газового питання буде знято гриф "секретно", а сам документ буде оприлюднено у найближчі дні.

Протистояння між Президентом і прем'єром України вийшло на новий рівень: заради перемоги противники готові відкрити громадськості будь-які таємниці один про одного. Навіть державні

Учора оточення пана Ющенка чинило натиск на прем'єра. На озброєння було узято вже випробуваний на РНБО прийом оприлюднення втаємниченої інформації. У ролі головного викривальника Юлії Тимошенко на цей раз виступив заступник глави секретаріату Віктора Ющенка Андрій Кислинський. Для початку він пригадав прем'єру обіцянку публічно провести незалежну експертну оцінку газових домовленостей з Росією, але тут же висловив сумнів в тому, що це буде реалізовано. "Такі наміри прем'єр-міністра можна було б вітати. Але мені здається логічним, що таку експертизу потрібно було б провести до підписання контрактів, а не через місяць після того", - заявив він. Після цього пан Кислинський звинуватив прем'єра в приховуванні від громадськості змісту її переговорів як з Москвою, так і з західними фінансистами. "Ні вітчизняним експертам, ні громадськості досі невідомі додатки до газових контрактів. Тому і громадяни, і представники ЗМІ добре знають ціну таким обіцянкам Тимошенко", - сказав чиновник.

Викриваючи прем'єр-міністра, пан Кислинський розповів і про її переговори з фінансистом Джорджем Соросом. За його словами, "таємна вечеря" Юлії Тимошенко "з валютним спекулянтом світового рівня Соросом" відбулася три місяці тому в ресторані на Бориспільській трасі. "Після цього український валютний ринок заштормило", - резюмував Андрій Кислинський. Також, за його словами, фарсом виявилися і слова Юлії Тимошенко про те, що в пошуках кредиту для покриття дефіциту держбюджету вона зверталася не лише до Росії, але і до ряду інших країн, у тому числі США, ЄС та Китаю. "На даний момент ні ЄС, ні будь-яка інша країна, крім Росії, не підтвердили отримання такого звернення українського уряду, - підкреслив він. - Схоже, у своїх версіях правди Тимошенко вийшла на міжнародний рівень".

Кислинський: Ні вітчизняним експертам, ні громадськості досі невідомі додатки до газових контрактів. Тому і громадяни, і представники ЗМІ добре знають ціну таким обіцянкам Тимошенко

Історії з російським кредитом Києву у розмірі $ 5 млрд було присвячено окремий пасаж в заяві Андрія Кислинського. Його суть полягала в тому, що в обмін на цю суму пані Тимошенко нібито готова піти на ряд істотних поступок Москві, однією з яких є допуск Газпрому до української ГТС. Нагадавши, що під час міжурядових переговорів про кредит сторони обговорювали "нульовий варіант" розділу майна колишнього СРСР, він припустив, що статус "майно СРСР" може бути застосовано і до ГТС України. "З огляду на те, що українське законодавство забороняє приватизацію ГТС та її використання як застави, під час переговорів у Кремлі обговорювалися інші сценарії отримання контролю над українською трубою. Фактично, "московський" кредит може відкрити шлях до їх реалізації. Навряд чи Тимошенко цього не розуміє" , - заявив пан Кислинський.

Зважаючи на те, що українське законодавство забороняє приватизацію ГТС та її використання як застави, під час переговорів у Кремлі обговорювалися інші сценарії отримання контролю над українською трубою. Фактично, "московський" кредит може відкрити шлях до їх реалізації. Навряд чи Тимошенко цього не розуміє – Кислинський

У таборі Юлії Тимошенко на цей випад вчора не відреагували. Крім того, прем'єр уже найближчим часом зможе обернути на свою користь нову тактику президентського оточення. Справа в тому, що в рішенні Радбезу стосовно газового питання є пункт, що стосується компанії РосУкрЕнерго. Зокрема, РНБО ухвалила, що вимоги уряду і особисто Юлії Тимошенко про зарахування на баланс Нафтогазу 11 млрд кубометрів газу, які раніше належали РосУкрЕнерго, є незаконними. Згаданий обсяг газу було закачано в підземні сховища України в минулому році, і він став предметом суперечки між Росукренерго, який вважає його своїм, і урядом, що заявив на нього свої права. Якщо в оприлюдненому рішенні РНБО цей пункт буде збережено, пані Тимошенко отримає відмінну можливість знову звинуватити Віктора Ющенка в лобіюванні інтересів газового трейдера РосУкрЕнерго. Але на цей раз у неї будуть на руках документальні докази.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь