Переключиться на мобильную версию

ХАМАС дав згоду на перемир'я з Ізраїлем

Палестинський рух ХАМАС повідомив Єгипет про свою згоду на перемир'я з Ізраїлем терміном на півтора року.


Про це заявив у п'ятницю заступник глави Політбюро руху Муса Абу Марзук в інтерв'ю єгипетському агентству МЕНА.

"Ми погодилися на перемир'я з Ізраїлем терміном на півтора року, у рамках якого будуть відкриті усі шість прикордонних переходів на кордоні сектора Газа з Ізраїлем, а також припинені воєнні дії та агресія в будь-яких формах", - сказав Абу Марзук.

Абу Марзук зазначив, що Єгипет оголосить про перемир'я між палестинцями та ізраїльтянами протягом двох днів після консультацій з іншими палестинськими угрупованнями та палестинською стороною.

Також він повідомив, що на переговорах, які завершилися в Каїрі, із главою загальної розвідки Єгипту Омаром Сулейманом вдалося зняти усі перешкоди на шляху до довгострокового перемир'я. Зокрема, сторони погодилися не пов'язувати цю угоду з переговорами про звільнення ізраїльського солдата Гілада Шаліта, який перебуває в полоні у палестинців.

Як пояснив Абу Марзук, "ми хочемо, щоб Ізраїль відпустив наших ув'язнених в обмін на цього солдата, додавши, що єгипетській стороні переданий список палестинських ув'язнених, яких ХАМАС має намір обміняти на Шаліта."

Зазначимо, що перемир'я містить у собі припинення бойових дій обома сторонами, зняття блокади із сектора Газа та відкриття погранпереходів між анклавом і Ізраїлем.

Згода на перемир'я з боку Хамас очікувалася після закінченні виборів в Ізраїлі.

За даними палестинських джерел, гарантом виконання умов перемир'я може виступити Єгипет - традиційний посередник на переговорах палестинців та ізраїльтян.Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь