Переключиться на мобильную версию

The Parliament: Спікер українського парламенту засудив внутрішньополітичну боротьбу в Києві

Гостра внутрішньополітична боротьба між українськими лідерами «негативно впливає на авторитет» країни, - застеріг спікер українського парламенту, - пише Марта Мосс у статті для інтернет-порталу брюссельського видання The Parliament.

Президент Віктор Ющенко та Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко почали сваритися з того часу, як поділили владу після Помаранчевої революції 2004 року.

Складність стосунків між Президентом та Прем’єр-міністром проявилася під час нещодавньої газової кризи: Ющенко заявив, що угода, яка поклала край газовій кризі і про яку Тимошенко домовилася із Росією, є збитковою для України.

Під час свого першого візиту до Брюсселя після призначення на посаду спікера в грудні 2008 року, Литвин заявив нашому виданню, що лідери України повинні об’єднатися та розв‘язати суперечності між собою, щоб ефективно боротися із економічною кризою.

"Сьогодні як ніколи ми повинні бути єдиними у відстоюванні позиції, - зазначив він. – Я маю на увазі українських керівників та органи влади".

Литвин додав, що "Україна переживає дуже складні та тяжкі часи" і застеріг, що "політичні протиріччя посилюють" наслідки рецесії.

Він запевнив, що суперечки між Ющенком та Тимошенко – "прямо пов’язані" із президентськими виборами, які мають відбутися в 2010 році.

"Я б сказав, що ця передвиборча кампанія вступає в активну фазу задовго до початку офіційної передвиборчої кампанії", - зазначив він.

Литвин, який обіймає третю за впливовістю посаду в українській політиці, відмовився виключити можливість своєї участі в перегонах.

Відповідаючи на запитання про те, чи висуватиме він свою кандидатуру на президентських виборах, Литвин заявив: "На сьогодні своїм головним та найважливішим завданням я вважаю забезпечити в Україні основу стабільності".

"Я вважаю, що будь-якого роду передчасні заяви ускладнять проблему. Я маю на увазі мої зусилля із забезпечення стабільної, передбачуваної та надійної роботи парламенту, яка привнесе стабільність в суспільство".

У вівторок Литвин зустрічався з верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єром Соланою, а також представниками основних політичних груп Європарламенту.

Проте він нічого не сказав про свої політичні симпатії, заявивши: "Моє завдання тут полягає у встановленні співпраці з усіма політичними групами Європарламенту".

"Я докладаю максимум зусиль для того, щоб всі політичні групи приязно ставилися до України та змінили свій підхід до неї на позитивний".

У Литвина було призначено зустрічі із президентом комітету регіонів Люком Ван дер Бранде у вівторок та президентом парламенту Гансом-Гертом Пьоттерінгом у середу.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь