Переключиться на мобильную версию

МК: У Фаїни почався психоз

Рідним моряків здається, що з їх близьких зроблять зомбі, про це пише Олег Базак у російському виданні Московский комсомолец.

Довгоочікувана звістка про прибуття екіпажу грецького судна Фаїна в Кенію була затьмарена скандалом навколо складу "групи підтримки", яка вилетіла в Африку. Родичі сімей українських моряків звинуватили владу в намірі "психологічного зомбування" екіпажу Фаїни, щоб вони не поширювалися про подробиці не стільки полону, скільки перевезеного вантажу.

У прес-службі омбудзміни України Ніни Карпачової МК порадили поставитися до сенсації з усією серйозністю. Психологи та лікарі для моряків сьогодні - такі ж люті вороги, як сомалійські пірати.

- Ми боїмося, що наші діти можуть забути про деякі моменти полону, - сказала МК Ольга Гіржева, мати моториста Фаїни Артема Гіржева. - Тому - ніяких обстежень наших дітей не знайомими нам людьми! 

За словами Гіржевої, нещодавно з нею зв'язався по мобільному співробітник Харківського інституту катастроф. Він уже має чималий досвід роботи з визволеними з полону людьми, готовий вилетіти до Момбаса і цього разу. - ... Але ми чудово знаємо, кого насправді готує Харківський інститут, - продовжує Гіржева. - Звідти виходять дипломовані психіатри, що спеціалізуються на нейронпрограмуванні.

Не менш категоричний і Віктор Шаповалов, батько моряків Фаїни:

- Наших дітей спробують переконати, що ніби з піратського полону їх визволив ледве не сам Віктор Ющенко. Ви ж помітили: ніде не говориться, хто насправді зібрав необхідні для викупу гроші. Так, судновласник був зобов'язаний подбати про екіпажі. Але вантаж-то був державним! Чому Ющенко з Альперіним (ймовірний власник корабля. - Авт.) цілих чотири місяці затягували переговори з піратами?! 

МК зв'язався по телефону з кандидатом психологічних наук Віталієм Христенко. Полковник служби цивільного захисту МНС України був у складі групи супроводження на батьківщину членів екіпажу Леманн Тімбер, також змучених від сомалійськими піратами. Його організація зобов'язана проводити ретельну медичну перевірку кожного з членів екіпажу судна, яке пришвартовується в конкретному порту.

- Ваші фахівці застосовують якісь особливі прийоми?

- Ніякими "нейролептичними прийомами" ми не користуємося. Нашим завданням є своєчасна професійна психологічна допомога кожному. Адже тривале перебування в екстремальних умовах, під дулами автоматів згубно відбилося на їхній психіці.

- Звідки пішли "шкідливі чутки"?

- Велика частина членів сімей моряків відносяться до нашої місії з розумінням. Невелика група "тих, хто не погоджується" швидше за все черпали відомості про можливе "зомбування" своїх родичів в інтернеті. Не можу не констатувати наявність очевидного факту: кулуарні переговори з піратами, нездатність держави Україна в найкоротший термін прийти на допомогу своїм співгромадянам довели людей до стану повного відчаю.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь