Переключиться на мобильную версию

FT: Австрія застерігає про загрози від потенційної української «катастрофи»

Економічна чи політична «катастрофа» в Україні може викликати «ефект доміно» та спричинити економічні труднощі у Європейському Союзі, - застеріг міністр фінансів Австрії, - пише Стефан Вегстил у матеріалі британського видання The Financial Times.

Йозеф Прьолль, який також є віце-канцлером в австрійському уряді, висловив таке застереження на тлі інтенсивних зусиль Відня заручитися підтримкою ЄС щодо додаткової фінансової підтримки постраждалих від кризи східноєвропейських держав, включаючи Україну.

"Україна – надзвичайно важлива, ключова країна, і ми повинні не допустити ефекту доміно всередині ЄС, якщо матиме місце економічна та політична катастрофа у такій великій сусідній країні", - сказав він виданню The Financial Times.

"Зараз ми не спостерігаємо розвитку такого сценарію. Проте ми маємо бути напоготові та уважно стежити за Україною".

Пан Прьолль поділився своїми міркуваннями під час поїздки по країнах Східної Європи на тлі зростання стурбованості міжнародної спільноти банківською заборгованістю в регіоні.

Опубліковані Банком міжнародних розрахунків цифри свідчать, що наприкінці вересня обсяг позик, наданих іноземними банками клієнтам зі Східної Європи, складав 1,65 млрд. доларів – втричі більше, ніж у 2005 році; і з цієї суми 1,511 млрд. доларів надали банки із Західної Європи.

Пропорційно до масштабу економіки, найбільш вразливими країнами є Австрія, банки якої надала позик клієнтам у Східній Європі обсягом 75% від ВВП країни, Швеція (30%) та Греція (19%).

Пропорційно до масштабу економіки, найбільш вразливими країнами є Австрія, банки якої надала позик клієнтам у Східній Європі обсягом 75% від ВВП країни, Швеція (30%) та Греція (19%). Хоча за допомогою цих позик фінансувалося стале економічне зростання, багатьом з них тепер загрожує неповернення, оскільки економіки країн Східної Європи занурюються в рецесію.

За підрахунками широко представленого у Східній Європі італійського банку UniCredit, розрив у фінансуванні – позики мінус депозити – в банків регіону цього року складе 150 млрд. євро.

У Міжнародному валютному фонді заявили, що Фонд потребує додатково 150 млрд. доларів для допомоги ринкам, що розвиваються, включаючи Східну Європу.

Три країни – Україна, Латвія та Угорщина – вже домовилися з МВФ про екстрені програми допомоги.

Україна хоче отримати позику, за оцінками, на 5 млрд. доларів від таких країн як Росія, США, країни Близького Сходу, Японія та від ЄС. Пан Прьолл відвідує Україну, Хорватію, Румунію та Болгарію напередодні зустрічі міністрів фінансів країн ЄС наступного місяця, на якій обговорюватиметься питання державної підтримки банків.

Пан Прьолл відмовився уточнити, який обсяг фінансування за оцінками Австрії необхідний регіону, проте зазначив, що допомога потрібна в різних формах від ЄС, МВФ, Європейського банку реконструкції і розвитку та окремих західноєвропейських держав.

Високопоставлений чиновник закликав ЄС активніше перебрати на себе ношу лідерства в цьому питанні, відзначивши, що головна проблема полягає в тому, як пакети урядової допомоги в країнах єврозони позначаються на інших країнах, спричиняючи потенційне "викривлення" ринків.

Оригінал статтi

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь