Переключиться на мобильную версию

Ходорковському і Лебедєву висунули звинувачення по другій кримінальній справі

Генеральна прокуратура Росії підготувала звинувачувальний висновок по другій кримінальній справі проти Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва та вручила його двом колишнім співвласникам компанії ЮКОС.

Заступник генпрокурора Віктор Гринь затвердив звинувачення в розкраданні "чужого майна організованою групою у великому і особливо великому розмірах і його легалізації".

За версією Генпрокуратури, Ходорковський і Лебедєв, починаючи з 1998 року, привласнили акції ряду дочірніх компаній ЮКОСу, у тому числі Юганскнефтегаз, Самаранефтегаз і Томскнефть.

Так, за версією прокуратури, бізнесмени привласнили й легалізовані акції дочірніх товариств Східної нафтової компанії на суму 3,6 млрд. рублів, у період із 1998 по 2003 рік привласнили нафту Самаранефтегаза, Юганскнефтегаза і Томскнефти на суму понад 892,4 млрд. рублів, а потім легалізували частину цієї суми - 487,4 млрд. рублів і 7,5 млрд. доларів.

За словами адвокатів, копію звинувачувального висновку, що налічує 14 томів, Ходорковському і Лебедєву вручили 15 лютого в Читі.

Нагадаємо, Платона Лебедєва і Михайла Ходорковського в 2005 році визнано винними у шахрайстві й несплаті податків, і засуджено до восьми років позбавлення волі.

У 2006 році проти Лебедєва і Ходорковського було порушено нову кримінальну справу по відмиванню грошей, у рамках якої їх етапом переправили з колоній в читинський СІЗО. Ні Ходорковський, ні Лебедєв свою провину не визнають.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь