Переключиться на мобильную версию

ВЗГЛЯД: Черномирдіна погрожують вислати

Глава МЗС України Володимир Огризко викликав посла Москви в Києві Володимира Черномирдіна на роз'яснювальну бесіду. Зокрема, глава української дипломатії пригрозив застосувати до Черномирдіна Віденську конвенцію, тобто оголосити його персоною non grata за.
МЗС України готове оголосити російського посла персоною non grata
МЗС України готове оголосити російського посла персоною non grata
img.rosbalt.ru

Міністерство закордонних справ України попереджає Віктора Черномирдіна, що може оголосити його персоною non grata. Як повідомляє прес-служба відомства, посол Москви в Києві у вівторок був запрошений у міністерство закордонних справ на зустріч із главою українського МЗС Володимиром Огризком, у рамках якої міністр висловив дипломатові протест стосовно "недружніх і вкрай недипломатичних оцінок, коментарів і висловлювань російського посла на адресу України та її керівництва".

Міністр також зазначив, що "такі дії посла суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини, є грубим порушенням норм дипломатичної етики та міжнародного права і не є сумісні зі статусом керівника дипломатичного представництва в країні перебування".

При цьому Огризко зазначив, що генеральні консули Росії в Харкові, Одесі та деякі дипломати російського посольства в Україні також порушують норми Віденської конвенції про дипломатичні відносини. У МЗС звернули увагу Черномирдіна на те, що згадані вище дії можуть стати причиною застосування українською стороною положень ст. 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року.

У п. 1 статті 9 конвенції вказується: "Держава перебування може в будь-який час, не будучи зобов'язаною мотивувати своє рішення, повідомити акредитуючу державу, що глава представництва або хто-небудь із членів дипломатичного персоналу представництва є персоною non grata або що будь-який інший член персоналу представництва є неприйнятним".

 "Якщо акредитуюча держава відмовиться виконати або не виконає протягом розумного терміну свої зобов'язання, що передбачаються в пункті 1 справжньої статті, держава перебування може відмовитися визнавати дану особа співробітником представництва", – цитує "Інтерфакс" 2 пункт статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року.

Зазначимо, що на посаді посла Росії в Україні Черномирдін не раз відзначився різкими висловлюваннями відносно офіційного Києва. Так, 11 лютого в інтерв'ю "Комсомольскій правді в Україні" він висловив здивування роботою українського керівництва в такий спосіб: "Так, сваряться між собою, криють один одного. Відкрито, по телебаченню! От, будь ласка: вона підписала потрібне ж для України, а він зараз чіпляється: де гроші, Зін?"

А характеризуючи президента Віктора Ющенка, Віктор Степанович помітив: "На вигляд начебто нормальний чоловік. Він такого складу - малює, черепки збирає. Він може навколо якогось пенька години три ходити, розглядати його, фантазувати. Удома він там таке поназбирав - млини, жорна, до величезних! Вітряних млинів у Києві понаставив. І ця людина раптом виявила себе ось таким. Ніяк на нього не схоже. Ну ніяк, от убийте мене, не здатний він на таке. Однак він робить. Хтось допомагає".

Словом, на думку Черномирдіна, "із цим українським керівництвом домовитися не можна", але "прийдуть інші люди - подивимося, обов'язково тверезі прийдуть, нормальні".

Нагадаємо також, що 20 січня МЗС України вже висловлював невдоволення гострими коментарями Черномирдіна із приводу газового конфлікту між Москвою та Києвом. Українські дипломати зазначили, що подібні висловлювання говорять про те, що Черномирдін не любить Україну, а також розпалює ворожнечу між сусідськими народами.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь