Переключиться на мобильную версию

Американська розвідка назвала головні загрози для США

Розвідка США визнала головною загрозою для країни глобальну економічну кризу, однак значна увага приділяється і державам колишнього СРСР.

Про це говориться у доповіді про загрози безпеки США (Intelligence Community Annual Threat Assessment), підготовленій розвідувальними службами країни, повідомляє WashProfile.

У доповіді вказується, що головними загрозами безпеці США є економічна криза; насильницький екстремізм (дії терористів); процеси, що відбуваються у регіоні, названому Аркою нестабільності, що лежить від Близького Сходу до Південно-Східної Азії (у цьому розділі оцінюється ситуація в Ірані, Іраку, Лівані, Афганістані, Пакистані); проблеми Азії (негативні наслідки посилення азіатських гігантів - Китаю та Індії, а також ядерні амбіції Північної Кореї); проблеми Балкан, Латинської Америки та Африки, а також організована злочинність.

Крім того, особливо підкреслюються загрози безпеки комп'ютерних мереж з боку терористів, злочинців і деяких держав. "Деякі країни, включаючи Росію, володіють технічними можливостями атакувати і перешкоджати нормальній роботі інформаційної інфраструктури США і вести розвідку подібним чином", - відзначається у доповіді.

У розділі доповіді, що називається Зростаючі виклики в Росії та Євразії, зокрема, констатується, що Росія намагається змінити існуючий міжнародний політичний та економічний порядок.

"Москва активно налагоджує відносини з регіональними лідерами, такими як Китай, Іран і Венесуела, що збільшує можливості її впливу. Росія також прагне зберегти і зміцнити свій контроль над маршрутами поставок енергії у Європі та Східній Азії. Москва впевнена, що серйозна залежність Європи від російського газу збільшує політичну та економічну вагу Росії ", - говориться у документі.

На думку розвідки США, прогрес в Україні буде повільним, через слабкість політичних інститутів, "газовий" конфлікт з Росією, світову фінансову кризу, що загрожує українській економіці і потенційно українську нестабільність.

Оцінюючи ситуацію на пострадянському просторі, американська розвідка вказує на такі "гарячі точки", як Абхазія і Південна Осетія, Карабах, Україна, Білорусія та Середня Азія.

На думку розвідки США, прогрес в Україні буде повільним, через слабкість політичних інститутів, "газовий" конфлікт з Росією, світову фінансову кризу, що загрожує українській економіці і потенційно українську нестабільність.

Щодо Білорусії, то триваючі зусилля Росії на отримання контролю над ключовими секторами економіки цієї країни можуть змусити Мінськ встати на шлях поліпшення відносин із Заходом, щоб створити баланс Москві. "Лукашенко здатний повернутися на шлях репресій у разі масового невдоволення станом економіки", - відзначається у доповіді.

Такою ж нестабільною зоною розвідка США вважає Середню Азію - п'ять центральноазіатських держав з їхньою високоперсоніфікованою політикою, слабкими державними інститутами, постійно зростаючою соціальною нерівністю.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Американська Національна рада з розвідки публікувала світовий прогноз до 2025 року, у якому передбачила зниження економічного і військового домінування США.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь