Переключиться на мобильную версию

РГ: Кадровий дефолт

Міністри в уряді Юлії Тимошенко опинилися у підвішеному стані. Весь тиждень парламентська коаліція буде вирішувати їхню долю. Не виключено, що в результаті цих торгів під питанням знову може виявитися і прем'єрський статус самої Тимошенко, пише Павло Дуль.
Верховна Рада "підвісила" українських міністрів
Верховна Рада "підвісила" українських міністрів
tymoshenko.com.ua

Про ротації кабінету в Україні говорять ще з грудня, моменту формування нової парламентської коаліції. Підстави для такого кроку були очевидними: кадрові інтереси блоку Володимира Литвина, який увійшов у коаліцію, і бажання прем'єра позбутися міністрів, що потрапили до її уряду рік тому з "президентською" квотою.

У підсумку в кроці від втрати постів перебувають "гуманітарний" віце-прем'єр Іван Васюник, міністри культури, спорту, голова МНС. Предметом торгу всередині команди Тимошенко стали стратегічні пости міністрів економіки і транспорту.

Однак у період економічної кризи не кожен політик, котрий думає про своє майбутнє, погодиться піти в уряд Тимошенко з обов'язковою умовою відмовитися від власних амбіцій. Принаймні колишній спікер Арсеній Яценюк, який, за даними соціологічних опитувань, вийшов на третє місце у віртуальній президентській гонці, вже відкинув пропозицію очолити Національний банк. Утім, для когось пост в уряді, навпаки, стане шансом повернутися у велику політику.

Тим часом президент Віктор Ющенко відправив у Конституційний суд звернення із проханням роз'яснити положення Конституції, що стосуються порядку формування і зміни складу уряду. Після створення нової коаліції за логікою Ющенка питання треба ставити не про окремих міністрів, а про весь уряд, включаючи прем'єр-міністра. Президент просить суд розглянути це звернення у першочерговому порядку. У випадку позитивного для Ющенка висновка суддів Тимошенко повинна буде знову домовлятися з главою держави про внесення своєї кандидатури на пост прем'єра.

Про те, що станеться, якщо висновки Конституційного суду підтвердять трактування Ющенка, зараз в Україні ніхто передбачати не береться. Але і в однозначність вердикту КС аналітики також не вірять. Зрозуміло одне: спокою у внутрішній політиці України чекати не доводиться.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь