Переключиться на мобильную версию

Рух ХАМАС звинуватив Ізраїль у зриві перемир'я у секторі Газа

Переговори про тривале перемир'я у секторі Газа зайшли в глухий кут: Ізраїль вимагає звільнити полоненого солдата, а палестинці закликають не пов'язувати це питання з умовами припинення конфлікту.
Звільнення полоненого Гілада Шаліта (на плакаті) стало головною умовою перемир'я
Звільнення полоненого Гілада Шаліта (на плакаті) стало головною умовою перемир'я
АР

Сьогодні, 18 лютого, члени ізраїльського кабінету безпеки одноголосно проголосували за те, що умовою перемир'я в секторі Газа стане звільнення капрала ЦАХАЛ Гілада Шаліта. До вирішення цієї проблеми вони не збираються знімати блокаду з анклаву і будуть пускати туди тільки вантажі з гуманітарною допомогою.

Таким чином, Ізраїль тепер вважає повернення свого військовослужбовця пріоритетом номер один для відкриття кордонів з Газою, і лише другим і третім пунктами називає припинення контрабанди зброї в сектор Газа і припинення обстрілу південного Ізраїлю. При цьому ізраїльський прем'єр Ехуд Ольмерт заявив, що його країна не давала посередникам з Єгипту ніякої чіткої обіцянки підписати угоду про перемир'я з ХАМАСом.

У свою чергу, представники ХАМАСу не бачать жодного зв'язку між звільненням полоненого Шаліта і переговорами про перемир'я. За словами прес-секретаря руху Фаузі Бархума, висунення Ізраїлем нових умов перемир'я з палестинцями в секторі Газа підриває посередницькі зусилля Єгипту на цьому напрямку.

Що стосується звільнення Шаліта, то ХАМАС готовий обміняти його тільки на ув'язнених палестинців, які перебувають в ізраїльських в'язницях. Їх приблизно 1400 осіб, у тому числі засуджені за підготовку і здійснення терактів на ізраїльській території.

Нагадаємо, переговори за посередництва Єгипту повинні були закінчитися минулого тижня. Угода між Ізраїлем і ХАМАСом, яка поки що так і не вступила в силу, передбачала 18-місячне перемир'я і відкриття пропускних пунктів на кордоні з Газою. При цьому планувалося, що Шаліта буде передано до Ізраїля в рамках іншої угоди.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь