Переключиться на мобильную версию

Ъ: Україна заявила про готовність розпочати діалог з Росією щодо надання кредиту

Перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський заявив в ході брифінгу, що Україна підготувала офіційну пропозицію для діалогу із залучення фінансових ресурсів. Нагадаємо, мова йде про можливе надання Україні з боку Росії кредиту в розмірі $ 5 м.
Про що говорили прем’єри?
Про що говорили прем’єри?
www.tymoshenko.com.ua

Коментуючи ситуацію з можливим залученням кредиту у російської сторони, Ігор Уманський спростував факт офіційних переговорів між сторонами. "Це були неофіційні переговори щодо отримання кредиту для України від Росії. Як і в будь-якому процесі, щодо залучення фінансових ресурсів, існують попередні заходи, в тому числі щодо вивчення ситуації про можливість потенційного кредитора обслуговувати свої борги", - пояснив він. Директив на переговори в Москві, за запевненням першого заступника міністра фінансів України, ніхто не давав. 

Тим не менше, Україна вже підготувала офіційну пропозицію щодо початку діалогу із залучення фінансових ресурсів. Питання нульового варіанту, згідно з яким Росія, прийнявши на себе борги колишнього СРСР, отримує всю власність СРСР за кордоном, також було включено до порядку денного київської делегації. Однак, зі слів Уманського, це були лише попередні заходи, що не мають офіційного характеру. Нульовий варіант, перебування Чорноморського флоту, борги Зовнішекономбанку - ці питання кожного разу стоять на порядку денному. Переговори з Росією не можуть проводитися без них. І тому українські переговірники мають бути підготовлені до цих питань", - пояснив виконуючий обов'язки міністра фінансів України . 

Нагадаємо, інформація про те, що прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко в ході візиту до Москви обговорювала з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним надання кредиту в розмірі $ 5 млрд. неодноразово з'являлася в українських ЗМІ. Президент країни Віктор Ющенко поспішив цим скористатися і в ході засідання Ради національної безпеки 10 лютого звинуватив голову уряду у веденні таємних переговорів за його спиною. Некоректно висока ціна на газ змусить Україну попросити у Росії надати кредит, що, в кінцевому рахунку, як пояснював Ющенко, призведе до повного банкрутства національної державної монополії НАК "Нафтогаз України". Домовленість про отримання кредиту Ющенко розглядає в рамках проведених Тимошенко в Москві газових переговорів: "За цими двома великими газовими угодами зроблено секретний протокол Молотова-Ріббентропа, коли йде мова про надання $ 5 млрд. кредиту з боку Росії". 

Юлія Тимошенко, зі свого боку, заявляла, що Росія погодилася виділити Україні кредит для покриття дефіциту бюджету, але нульовий варіант, як запевняла прем'єр, не розглядався.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь