Переключиться на мобильную версию

Известия: А не посол би Ющенко?

У російсько-українських відносинах - черговий гучний скандал. Посла в Києві Віктора Черномирдіна можуть оголосити персоною нон ґрата. Про це в середу йому повідомив міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Втім, не виключено, що головною жертв.
Нова війна
Нова війна
lenta.ru

І у Тимошенко, і у Президента Віктора Ющенка з Черномирдіним - своя історія стосунків. У розпал помаранчевої революції вони по черзі їздили до Віктора Степановича на килим – по пораду. А також запрошували його до себе. На їхнє прохання Черномирдін з'явився в Центрвиборчком, щоб з'ясувати, хто насправді виграє: Ющенко чи Янукович. Тоді в пресі з'явилося повідомлення: Центрвиборчком захоплений. А Черномирдін повідомив Известиям: Виборчком захопив я. 

Тимошенко не образилась на Черномирдіна, який якось в інтерв'ю Известиям назвав її рожею, яка не подобається Президенту. Юлія і образи в цій фразі не побачила. "Рожа - це не про мене", - віджартувалась вона. 

Про Ющенка ж і його здібності управляти державою Черномирдін з самого початку був не надто високої думки. У таборі Президента довго вирішували, як вчинити з російським послом. Запустили інформацію про те, що Віктора Степановича скоро відкличуть, а на його місце з'явиться губернатор Московської області Борис Громов. Але Черномирдін запевнив Известия, що їхати не збирається, а Громов підтвердив, що не бачить себе послом. Другим президентським демаршем стала неявка більшості депутатів його фракції на прийом на честь Дня російського дипломата. 

І ось настав момент істини - виклик на килим в українське МЗС, де колишньому російському прем'єрові фактично пригрозили висиланням з країни. "Я навіть не стану все це коментувати", - заявив Известиям обурений Черномирдін. 

У Києві припускають, що приводом для скандалу стало недавнє інтерв'ю посла Комсомольській правді, де він кілька разів критично пройшовся по українському керівництву. 

Огризко повідомив Черномирдіну, що його висловлювання суперечать нормам дипломатичної етики і міжнародного права. Посол нібито порушив положення Віденської конвенції. А ще МЗС незадоволений діями російських дипломатів - не тільки в Києві, але й у Харкові та Одесі. Вони теж нібито порушили Віденську конвенцію і теж можуть стати персонами нон ґрата. 

Почувши це, Черномирдін грюкнув МЗСівськими дверима і повернувся в посольство чорніший від хмари, закрився в кабінеті, нікого не приймав. 

Першими за російського посла заступилися українські депутати з опозиційної Партії регіонів. Їх представник Сергій Ківалов, голова парламентського комітету з питань правосуддя, вимагав відставки Огризка. "Я вже направив звернення депутатів до Президента України. Якщо реакції не буде, ми зареєструємо законопроект про звільнення Огризка", - заявив Известиям Ківалов. На його думку, дії українського МЗС порушують Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією. 

Регіонали переконані, що Огризко діяв не з власної ініціативи, він виконував розпорядження безпосереднього начальника - Президента Ющенка. Саме глава держави відбирає кандидатуру голови МЗС і контролює його діяльність. Затверджуючи Огризка на посаді міністра, депутати сподівалися, що він зуміє налагодити стосунки з Москвою. Але виходить інакше ... 

Міністр, схоже, і сам не чекав від себе такого демаршу. МЗС України відмовляється коментувати його дії. Там розуміють, що Ющенко зробив Огризка хлопчиком для російського биття. Києвом поширюються чутки, що Президент давно мав намір змістити міністра, зробивши новим головою МЗС нинішнього посла в Росії Костянтина Грищенка. Ще один неприємний сюрприз приготували Огризку іноземні посли, акредитовані в Україні. Вони збираються випустити документ на підтримку Черномирдіна - як дуаєна (старійшини) посольського корпусу. 

Що сказав Черномирдін в інтерв'ю Комсомольській правді 

(Про посла США в Києві Уїльяма Тейлора) "Пан Тейлор знає: якщо що, я ж не змовчу! Я йому прямо в лоб говорив:" Що ви прив'язались до України? Коли даси команду Києву поводитися по-іншому? "Сміється ... Ну він такий. Розвідник, військовий. 

(Про владу України) "З цим українським керівництвом домовитися не можна. Прийдуть інші люди - побачимо ... Цього року, в червні, починається виборча кампанія - президентська. А вибори, швидше за все, пройдуть 17 січня 2010-го. 

(Про Віктора Ющенка) "Він же не з неба звалився. На вигляд наче нормальний мужик. Він такий - малює, черепки збирає. Він може навколо якогось пенька години три ходити, розглядати його, фантазувати. Вдома він там такого поназбирував - млини, жорна, до величезних! Вітряних млинів в Києві понаставляв ... І ця людина раптом виявила себе ось такою. Ніяк на нього не схоже. Ну ніяк, от вбийте мене, не здатний він на таке. Однак він робить. Хтось допомогає. 

(Про стосунки Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко) "Собачаться між собою, накривають одне одного ... У відкриту, по телебаченню! Ось, будь ласка, - вона підписала потрібне ж для України, а він зараз прискіпується: де гроші, Зіно?" 

Віктор Черномирдін - про виклик до МЗС України 

питання: Що хотіли від вас в українському МЗС? 

відповідь: Мене запросив міністр закордонних справ Володимир Огризко. І розповів, що йому не сподобалися мої коментарі з приводу російсько-українських газових угод і фільму про Південну Осетію. Я прийшов на цей фільм і тим нібито висловив антиукраїнську позицію. Хоча я не розумію, що там антиукраїнського. Ось і все. Вони ще й про газ говорили. Але тут у мене позиція принципова. Я вірив у те, що я повинен був робити. І я робив. Я ще раз можу сказати - я ніколи нічого не робив і не роблю на шкоду Україні. А подобається це комусь чи ні - це їхні проблеми. Не потрібно міряти мене своїми мірками і нічого мене лякати. Я ж пройшов 90-ті роки. Дуже непрості для Росії. І зараз не можу не помітити, що Україна намагається їх повторити. Вони наступають на ті ж граблі, що і ми свого часу. Хоча це внутрішні справи України. 

п: Ви з українською владою будете і далі спілкуватися? 

в: Ми спілкуємося. Важливо, що ми, Росія, готові будувати нормальні, добросусідські, взаємовигідні відносини з Україною. Сподіваємося, що вона налаштована так само. Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь