Переключиться на мобильную версию

Акції протесту на Гваделупі переросли в етнічні бунти

Всезагальний страйк на Гваделупі, заморському департаменті Франції в групі Антильських островів, вилилася у справжній бунт і відкриту непокору владі.
Страйк вилилася у справжній бунт
Страйк вилилася у справжній бунт
АР

Масові заворушення почалися після того, як в ніч на 18 лютого було убито профспілкового активіста. Запевнення влади в тому, що активіст загинув від рук злочинних елементів, а не сил правопорядку, не подіяли дії, передає ІТАР-ТАРС.

Минулої ночі в ході заворушень легкі вогнепальні поранення отримали шість співробітників правоохоронних органів, мали місце погроми та грабунки. У головному місті острова Пуент-а-Пітре було розграбовано магазини, вогнепальні поранення отримали троє поліцейських.

У Бе-Мао, в 10 кілометрах від Пуент-а-Пітра, озброєні молоді люди відкрито обстріляли із помпових рушниць жандармів, поранивши трьох із них. За даними поліції, було затримано близько 33 осіб, повідомляє AP.

Події на Гваделупі призвели до загострення напруженості між білою меншістю, нащадками колоністів, і темношкірою більшістю, нащадками рабів. Грабунків та погромів зазнали на острові насамперед магазини і підприємства, що належать представникам білої раси.

Влада Франції прийняла рішення направити в Гваделупу чотири додаткові роти мобільної жандармерії для протидії насильству. В даний час сили правопорядку на острові із населенням близько 450 тисяч осіб налічують 1000 жандармів і близько тисячі поліцейських.

Сьогодні президент Франції Ніколя Саркозі вирішив зустрітися із народними обранцями заморських територій і обговорити шляхи врегулювання ситуації.

Нагадаємо, 29 січня у Франції відбувся один із наймасштабніших страйків у своїй історії, на вулиці вийшли два з половиною мільйони французів.

Демонстрації переросли в масові заворушення та сутички з поліцією в центрі Парижа, однак правоохоронним органам вдалося взяти ситуацію під контроль протягом двох годин.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь