Переключиться на мобильную версию

Кадиров закликав колишніх бойовиків повернутися до Чечні

Президент Чечні Рамзан Кадиров заявив, що 60% чеченців, які проживають у Європі, готові повернутися на батьківщину.
Кадиров запрошує колишніх бойовиків у Чечню
Кадиров запрошує колишніх бойовиків у Чечню
yuga.ru

"І ми їм (емігрантам) в цьому допоможемо, якщо це необхідно", - сказав Кадиров на теледебатах в прямому ефірі республіканського телеканалу Грозний. Зараз за кордоном проживає приблизно 100 тисяч чеченців.

Темою дискусії стала участь молоді у незаконних збройних формуваннях. Обговорити цю проблему Кадиров запросив колишніх бойовиків, тих, яких амністували і які повернулися до Чечні.

У вівторок високопоставлений чиновник з адміністрації Кремля заявив, що у Росію може повернутися Ахмед Закаєв, що проживає у Лондоні. Він обіймав посаду віце-прем'єра в уряді Аслана Масхадова.

Раніше Кадиров також запропонував Закаєву повернутися в Чечню і працювати в міністерстві культури. В одному з інтерв'ю Закаєв відкинув таку можливість до того часу, поки Москва не почне переговори про політичне врегулювання чеченського конфлікту.

Амністію у Чечні оголошували двічі: у червні-грудні 2003-го і липні 2006 - січні 2007 року. За даними ФСБ, нею скористалися, відповідно, 171 і 546 осіб. Багато колишніх бойовиків у даний час служать у чеченської міліції, і навіть в особистій охороні Рамзана Кадирова. При цьому експерти зазначають, що республіка останнім часом все більше ісламізується.

Нагадаємо, за інформацією ФСБ, Ахмед Закаєв, який знаходиться у Лондоні, і який очолює уряд самопроголошеної республіки Ічкерія, намагається створити свої "збройні сили".

А за даними МВС Росії, на території Чеченської республіки і Дагестану діють члени міжнародної терористичної організації Аль-Каїда. При цьому, на території Чечні кількість бойовиків та їхніх помічників становить близько 500 осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь