Переключиться на мобильную версию

The Times: Росія з Україною посварилися через «недружні» висловлювання посла

Язик із Києва виведе? Віктора Черномирдіна можуть вислати з України за висловлювання на адресу керівників України, несумісні зі статусом посла. Однак дипломатичний конфлікт зараз невигідний пані Тимошенко, яка намагається отримати кредит від Росії – пише.
Язик із Києва виведе?
Язик із Києва виведе?
img.lenta.ru

Віктор Черномирдін назвав українських лідерів парою псів, що зчепилися.

Посла Росії в Україні викликали на килим після того як він порівняв ворогуючих лідерів держави з парою псів, що зчепилися.

Міністерство закордонних справ України пригрозило вислати Віктора Черномирдіна за висловлювання на адресу Президента Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, зроблені ним в інтерв’ю російській газеті.

Коментарі посла "несумісні зі статусом глави дипломатичної місії в країні перебування", - йдеться в заяві міністерства.

Суперечка загострилася, коли Москва сердито попередила про "відповідну реакцію", якщо послу, колишньому прем’єр-міністру Росії, накажуть покинути Україну.

МЗС України пригрозило також вислати консулів Росії в Харкові та Одесі та інших співробітників посольства. Москва у відповідь заявила, що Київ намагається зашкодити російсько-українській співпраці.

70-тирічний пан Черномирдін неодноразово послуговувався недипломатичною мовою для випадів на адресу українських лідерів. Минулого тижня він заявив "Комсомольській правді", що з ними "неможливо домовитися", додавши: "Побачимо, як воно буде, коли прийдуть нові люди".

Це допекло Києву, оскільки пан Ющенко та пані Тимошенко прийшли до влади внаслідок Помаранчевої революції 2004 року – прозахідної кампанії, спрямованої проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких нібито переміг підтримуваний Кремлем Віктор Янукович. Тодішній президент Росії Владімір Путін привітав пана Януковича з перемогою ще до оголошення результатів.

З того часу відносини між сусідніми державами стали напруженими. Вони сягнули найнижчої точки минулого місяця під час суперечки щодо ціни на газ, коли Росія на два тижні перекрила поставки до України та країн Європейського Союзу. Пані Тимошенко підписала угоду із теперішнім прем’єр-міністром Росії Владіміром Путіним, яка поклала край конфронтації, проте пан Ющенко розкритикував її умови.

Пан Черномирдін заявив, що пара політиків "зчепилася, наче собаки. Вона підписала те, що потрібно було Україні, а він тепер придирається". Цього місяця він заявив, що конфлікт між паном Ющенком та пані Тимошенко загрожує існуванню України як держави.

Дипломатична суперечка спалахнула в незручний для пані Тимошенко момент. Вона щойно попросила в Росії позику обсягом 5 млрд. доларів, щоб покрити дефіцит бюджету України, яка намагається здолати наслідки економічної кризи. Міжнародний валютний фонд затримує виплату Україні другого траншу з позики обсягом 16,5 млрд. доларів, оскільки уряд не спромігся розробити збалансований бюджет.

Знамениті ляпи

- Віктор Черномирдін, який перебував на посаді прем’єр-міністра Росії у 1992-1998 роках, відомий своїми синтаксично неправильними висловлюваннями, які іноді, сказані ненавмисно, бувають смішними. Про серпневу кризу 1998 року він сказав: "Була Держава. Держава утримувала. Держава почала робити накопичення. І от отримали результати".

- Про своє перебування на посаді прем’єр-міністра він висловився так: "Якщо хтось задумається над тим, що можна було зробити, і над тим, що ми таки зробили впродовж цього тривалого періоду часу, можна дійти висновку, що щось було зроблено".

- Його найвідоміше висловлювання, яке стало популярною фразою в Росії: "Хотіли як краще, а вийшло як завжди".

- Даючи оцінку політичні ситуації в Україні, він якось сказав: "Такого ще ніколи не було, і от знову точнісінько те саме".

Оригiнал матерiалу:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article5761033…

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь