Переключиться на мобильную версию

The Daily Telegraph: Україну треба врятувати від трагікомедії заради Європи

Україна котиться до трагікомедії. Президент та Прем’єр постійно на ножах, - пише Амброуз Еванс-Прітчард в британській The Daily Telegraph.

Міністр фінансів із роздратуванням подав у відставку, не бажаючи більше служити "політичним пішаком" в уряді, що порушує домовленості.

МВФ розлютився, відмовившись виділяти наступний транш із позики обсягом 16,4 млрд. дол. Київські лідери заграють із Росією, сподіваючись, що такого роду геостратегічний шантаж змусить Захід відкрити свої гаманці.

Тимчасом валовий внутрішній продукт країни скоротився на 20% за останній рік – ситуація, напевне, гірша за перші роки правління більшовиків чи голод часів Сталіна.

Дуже спокусливо залишити цю погано керовану країну напризволяще. Це було б помилкою. Якщо Україна оголосить дефолт по зовнішніх боргах – або дозволить приватним компаніям оголосити дефолт по їхніх позиках в доларах та євро – це призведе до майже миттєвого розповсюдження інфекції на більшість країн Східної Європи.

Підтримка курсу національних валют в країнах Балтії та Балканського півострова вже стала проблематичною. Румунія потребує допомоги від МВФ. Польський злотий хедж-фонд використовують як інструмент для спекуляцій проти валют всього регіону, спричиняючи справжній хаос.

Те, що ми бачимо – це порочне коло, коли падіння валют посилює справжній тягар Східної Європи – 1,74 трлн. дол. зовнішнього боргу – що у свою чергу призводить до ще більшого відтоку капіталу.

Борг у як мінімум 400 млрд. дол. необхідно пролонгувати цього року – виклик на межі можливого. Якщо цю страшну динаміку не зупинити допомогою ззовні від МВФ, Європейського центрального банку та провідних політичних структур ЄС, існує ризик повномасштабного краху.

Якщо Україна оголосить дефолт по зовнішніх боргах – або дозволить приватним компаніям оголосити дефолт по їхніх позиках в доларах та євро – це призведе до майже миттєвого розповсюдження інфекції на більшість країн Східної Європи.

І він не обмежиться лише територією на схід від старого кордону між Організацією Варшавського Договору та НАТО.

Банки Західної Європи – складова частина кредитного краху. Саме вони надавали всі ці позики в євро, доларах та швейцарських франках. Якщо взяти Австрію, Швецію і, можливо, Швейцарію та Бельгію, їхня присутність в регіоні ставить під загрозу всю банківську систему.

Не можна дозволити, щоб справи йшли своєю чергою. Європейський центральний банк повинен з заплющеними очима скористатися правом емітувати гроші для того, щоб врятувати регіон.

Якщо він опиратиметься з ідеологічних причин, його керівники повинні будуть відповісти за це перед історією.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь