Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Зіткнення підводних човнів у Атлантиці поставило під загрозу ядерну безпеку Франції

Ремонт атомного підводного човна Le Triomphant, який 4 лютого в Атлантичному океані зіткнувся із англійською субмариною, обіцяє сильно затягтися, що неминуче послабить ядерну безпеку Франції.

Як пише журнал Ouest France, пошкодження виявилися серйознішими, ніж повідомляли раніше. Спочатку влада стверджувала, що при зіткненні з британським Vanguard у французькому Le Triomphant був сильно пошкоджений тільки ніс - постраждав обтічник гідролокатора. Однак видання вказує також, що пошкоджене горизонтальне кермо та рубка човна.

Ремонт субмарини вартістю 2,5 млрд. євро ймовірно буде складним і порушить графік роботи морської бази, розташованої біля Бреста. Шістнадцять ракет, кожна із яких оснащена шістьма атомними боєголовками (із загальною потужністю у 1000 Хіросім), безсумнівно, доведеться зняти із човна перед ремонтом. ДО цього часу не проводили експертизи, а човен ще навіть не переведений на сухий док.

Поки що не ясно, чи зможе Франція після виходу із ладу цього човна постійно гарантувати заходи, необхідні для забезпечення ядерного стримування. У рамках передбачених заходів у морі має постійно бути присутнім один атомний підводний човен-ракетоносець із ракетами радіусом дії 6000 км, - зазначає видання.

Із початку 2008 року військово-морське відомство Франції ледве справлялося із поставленими завданнями, маючи три атомних човни-ракетоносці (Le Triomphant, Le Téméraire та Le Vigilant). Після виходу Le Triomphant із ладу залишилося тільки два.

Нагадаємо, 16 лютого ВМФ Великобританії та Міноборони Франції підтвердили інформацію про зіткнення на початку лютого в Атлантичному океані атомних підводних човнів двох країн. У Британії повідомили, що умови ядерної безпеки порушені не були.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь