Переключиться на мобильную версию

Опитування: Більшість росіян не бачать військової загрози з боку інших держав

52% росіян вважають, що військова загроза Росії за останнє десятиріччя з боку інших держав істотно ослабла.
Військову загрозу в країні відчуває зараз меншість громадян
Військову загрозу в країні відчуває зараз меншість громадян
old.vko.ru

За даними опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), військову загрозу в країні відчуває зараз меншість громадян РФ - 37%. Для порівняння у 2000 році її вбачали 49% опитаних, у 2003 році (рік вторгнення США в Ірак) - 57%.

При цьому, на думку респондентів, стан Збройних сил РФ за цей же період істотно покращився. Якщо в 1998 р. добрим його вважали тільки 1%, а середнім - 13%, то зараз про добрий стан говорять 17%, а про середній - 48%. У 1998 р. переважна більшість (81%) вважала, що армія знаходиться в поганому або дуже поганому стані (41%), а тепер такі оцінки висловлюють тільки 25%.

Нинішня чисельність російської армії (1,1 млн військовослужбовців) здається оптимальною 48% опитаних, ще 25% вважають, що її чисельність треба збільшити і тільки 13% - навпаки, істотно скоротити.
Що стосується витрат на оборону, більшість росіян дотримуються думки про те, що їх слід збільшити. Рік тому так вважали 75% опитаних, зараз - 71%. До скорочення військових витрат закликають тільки 2-3%.

Опитування ВЦВГД проводилося 14-15 лютого 2009 року.

Нагадаємо, за даними щорічного опитування, проведеного на замовлення Бі-бі-сі, Російська Федерація в 2008 році втратила в очах інших народів сильніше, ніж будь-яка країна світу. Число тих, хто вважає, що Росія відіграє в світі негативну роль, зросло одразу на вісім пунктів - з 34 до 42 відсотків. Лише 30% вважають протилежне.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь