Переключиться на мобильную версию

Обама виступив з промовою у Конгресі

Президент США Барак Обама виступив на сумісному засіданні обох палат Конгресу.
Обама: День, коли настав час взяти на себе відповідальність, настав
Обама: День, коли настав час взяти на себе відповідальність, настав
АР

Про це повідомляє AFP 24 лютого.

Свою промову він почав з обіцянки, що після кризи США "стануть ще сильнішими, ніж раніше".

Обама попередив, що порятунок фінансової системи може вимагати ще значно більшої кількості коштів, ніж ті, що вже виділено Конгресом. Водночас, Обама зазначив, що "хоча ціна цих заходів буде високою, ціна бездіяльності може виявитися ще вищою", оскільки в результаті неправильної економічної політики рецесія може затягтися на ціле десятиліття. Обама також запевнив американців, що їх банківські вклади надійно захищено.

Для стимулювання економіки президент США пообіцяв створити спеціальний фонд кредитування, з якого будуть виділятися кошти на купівлю автомобілів, оплату навчання у вищих навчальних закладах, а також кредити малому бізнесу. Обама порівняв потоки позикових коштів із кров'ю, яка забезпечує життєдіяльність економіки США, і закликав зробити все можливе для подолання кризи кредитування.

Після кризи США стануть ще сильнішими, ніж раніше – Обама

Антикризовий план, який прийнято недавно конгресом США, допоможе зберегти існуючі місця і створити 3,5 мільйона нових робочих місць, заявив президент США Барак Обама в спеціальному відкритому зверненні до обох палат американського конгресу.

Обама також дорікнув адміністрації попереднього президента Джорджа Буша за недалекоглядність. "Ми не зазирали далі наступної виплати, наступного кварталу і наступних виборів", - зізнався Обама, додавши, що день, коли настав час взяти на себе відповідальність, настав. Президент США заявив про необхідність зробити розподіл бюджетних коштів у найближчі роки більш ефективним, і скоротити дефіцит бюджету до 2013 року вдвічі. Для цього, за словами Обами, потрібно закрити неефективні освітні програми, перестати безпосередньо підтримувати сільськогосподарські підприємства, які цього не потребують, а також перестати витрачати гроші на озброєння часів "холодної війни".

Обама також закликав американців більш відповідально ставитися до отримання освіти, поскаржився на те, що США є одними з лідерів по частці тих, що кидають навчання у вузах. Він також пообіцяв збільшити фінансування системи освіти - в перспективі, за словами Обами, це підвищить конкурентоспроможність економіки США.

Говорячи про зовнішню політику, Обама оголосив початок нової епохи в історії американської дипломатії. За його словами, США не зможуть самостійно впоратися з новими загрозами, однак і інші країни не зможуть обійтися без США. Тому, зазначив Обама, "не можна нехтувати столом переговорів".

Обама: День, коли настав час взяти на себе відповідальність, настав

Крім того, Обама запевнив всіх громадян, що Америка вийде з економічної кризи оновленою і більш сильною, ніж раніше.

Протягом кількох днів президент збирається представити конгресу проект бюджету.

"Мій бюджет не є спробою вирішити всі проблеми або звернутися до кожного питання. Він відбиває сувору реальність того, що ми успадкували: трильйонний дефіцит, фінансову кризу і рецесію", - сказав президент стосовно цього.

За словами президента США, бюджет, який він представить, буде зосереджено на трьох сферах: енергетиці, охороні здоров'я та освіті.

Водночас, екс-президент США Білл Клінтон оцінив роботу Барака Обами протягом першого місяця правління на тверду п'ятірку. В ефірі американського телеканалу АВС News Клінтон заявив, що дії темношкірого лідера були винятково успішними. Він похвалив Обаму за відвертість в розмовах із народом, але також закликав до обережності.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь