Переключиться на мобильную версию

Rzeczpospolita: Україна: наростає хвиля протестів

Підприємці протестують проти політики Національного банку України. Тимчасові державні адміністрації були введені ще у двох банках, – пише Тетяна Серветник в польській Rzeczpospolita.

На вулицях Донецька перед відділенням Національного банку України протестували понад сто підприємців. "Ми потрапили в депозитне рабство. Банки вимагають повернення кредитів за нереальним курсом долара. Ми починаємо шукати справедливості в судах", - сказав один з них, як повідомляє інформаційне агентство УНІАН.

Схожі протести розпочалися також і в інших містах України. 26 лютого бізнесмени вийдуть на вулиці Львова. Сьогодні український робітничий рух "Солідарність" планує вивести на вулиці багатьох міст профспілки, що представляють різні галузі, та громадські організації. Демонстрація має бути присвячена захисту трудових і соціальних прав.

Пікетувальники перед Національним банком України вимагають скасувати мораторій на виплату коштів власникам рахунків, який і досі діє в шести українських банках. Вони також хочуть мати можливість достроково знімати депозити та вимагають ліквідувати карні санкції по несплачених позиках. "Якщо наші вимоги не будуть виконані, ми почнемо пікетувати інші державні установи, зокрема і будівлю Верховної Ради", - сказав підприємець Андрій Онищак зі Львова.

"Надто радикальні вимоги не матимуть шансу на реалізацію, - попереджає Ігор Бураківський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій. – Однак фінансові установи повинні йти на компроміс з клієнтами і не застосовувати до них репресій", - додає він.

Учора Міжнародний валютний фонд звернувся до Юлії Тимошенко, щоб її уряд дозволив Національному банку України рекапіталізацію місцевих банків. Про це повідомив заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак. Він запевнив, що Україна не може розраховувати на позику від МВФ через дефіцит бюджету, який значно перевищує 3% від ВВП.

Українські експерти стверджують, що МВФ може бути єдиним джерелом фінансової підтримки для української економіки. Пошук допомоги в таких країнах як Росія (Тимошенко звернулася до Москви з проханням виділити позику обсягом 5 млрд. дол.) може закінчитися невдачею.

Тимчасові адміністрації діють уже в шести інших банках. Один із них – Надра Банк - замість валютних депозитів збирається повертати клієнтам квартири, забрані у тих, хто не виплатив кредитів. – Деякі помешкання можна буде викупити за півціни. А якщо депозиту не вистачить, можна буде взяти у нас кредит", - каже Валентина Жуковська, тимчасовий адміністратор Надра Банку.

У січні клієнти українських банків залишили в них 21 млрд. грн. "Нам починає бракувати ліквідності", - каже глава Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Оригінал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь