Переключиться на мобильную версию

НГ: Україна готується до народного повстання

На Майдані Незалежності знову з'явилися намети - під гаслом Проти всіх!, Пише Тетяна Івженко в сьогоднішньому номері російської Независимой газеты.
Від Ющенка вимагають відставки
Від Ющенка вимагають відставки
president.gov.ua

Розрізнені акції протесту українців, які викликано економічною кризою, можуть вилитися в повстання. До такого сценарію готуються силові структури країни. Опозиція і уряд Юлії Тимошенко побоюються, що Глава держави скористається ситуацією для введення прямого президентського правління та скасування виборів. Віктор Ющенко заперечує це і вважає за необхідне проведення референдуму щодо нової редакції Конституції. А перший президент України Леонід Кравчук упевнений, що шлях виходу із кризи - добровільна відставка Ющенка.

Досі акції протесту, що почалися в січні по всій країні, носили стихійний характер: на Західній Україні люди виступають проти місцевої влади, загрожують відключенням теплоподачі, як це вже трапилося в східних областях.

Опозиція і уряд Юлії Тимошенко побоюються, що Глава держави скористається ситуацією для введення прямого президентського правління та скасування вибори

На Донбасі акції протесту спрямовано конкретно проти Віктора Ющенка, для якого жителі Донецька та Луганська збирали дріб'язок на дорогу до Вашингтона. У Києві акції відбуваються щодня: проти дій Нацбанку, уряду, Президента, мера. На Майдані Незалежності знову з'явилися намети - під гаслом Проти всіх!

Соціологи підтверджують, що кількість громадян, готових вийти на вулиці, стрімко зростає. Про те, що ситуація може вийти з-під контролю, днями сказав глава МВС України Юрій Луценко: "У мене є інформація, що певні лідери готують масові акції протесту із застосуванням агресії ... Ми знаємо цих людей, знаємо, що вони готують, тому, безумовно, ми повинні бути готові до адекватної відповіді на агресивні, незаконні, антиконституційні дії великих груп людей".

Луценко: У мене є інформація, що певні лідери готують масові акції протесту із застосуванням агресії ... Ми знаємо цих людей, знаємо, що вони готують, тому, безумовно, ми повинні бути готові до адекватної відповіді на агресивні, незаконні, антиконституційні дії великих груп людей

Юлія Тимошенко ще місяць тому звинуватила президентську сторону в навмисному нагнітанні соціально-економічної ситуації заради скасування президентських виборів. Вона припустила, що підготовка країни до дефолту і провокування народних виступів обернуться введенням надзвичайного стану і прямого президентського правління. Днями глава уряду публічно повторила звинувачення.

Віктор Ющенко запропонував в якості виходу із кризової ситуації затвердити народним голосуванням нову редакцію Конституції. Президент вважає, що причиною кризи став нечіткий розподіл повноважень у системі влади. "Я глибоко переконаний, що тільки загальнонаціональний референдум щодо змін до Конституції України може бути тим компромісом, який влаштував би всі політичні сили", - пояснив він.

Я глибоко переконаний, що тільки загальнонаціональний референдум щодо змін до Конституції України може бути тим компромісом, який влаштував би всі політичні сили – Ющенко

Джерело в уряді сказав НГ, що Тимошенко ставиться до ініціатив Ющенка як до безглуздої ідеї, оскільки, по-перше, у держави немає грошей на проведення референдуму, по-друге, застаріле законодавство не дозволяє ввести в дію результати плебісциту. "Леонід Кучма в 2000 році провів референдум - народ утвердив введення двопалатного парламенту, жорсткий президентський контроль над Верховною Радою ... Але ті результати навіть Кучмі не вдалося ввести у законодавство", - нагадав чиновник.

Перший президент України Леонід Кравчук теж вважає тупиковою ідею переписування Конституції в розпал політичної і економічної кризи. У вівторок ввечері він звернувся до Ющенка із закликом дочасно скласти повноваження. "Справжній патріотизм Президента в тому, щоб глибоко проаналізувати ситуацію, власну позицію і прийняти відповідальне рішення - піти у відставку", - сказав Кравчук, який сам у 1994 році добровільно склав президентські повноваження. При цьому політик пояснив, що такий крок сам по собі не вирішить проблеми, але заспокоїть суспільство, дасть людям надію на те, що нова влада зможе подолати економічну кризу. На думку Кравчука, у нинішній ситуації головне - не допустити, щоб акції протесту перетворилися на вуличні бої і вилилися в протистояння громадян і силових структур.

Тимошенко ставиться до ініціатив Ющенка як до безглуздої ідеї, оскільки, по-перше, у держави немає грошей на проведення референдуму, по-друге, застаріле законодавство не дозволяє ввести в дію результати плебісциту – джерело

Глава парламенту Володимир Литвин, від якого також залежить розвиток ситуації, коментуючи слова Кравчука, порівняв вибори Президента в період кризи з "обміном каютами на Титаніку. Він впевнений, що Ющенко не прислухається до заклику досвідченого колеги, але не виключає проведення позачергових президентських виборів." Ситуація може увійти в некероване русло, коли політики змушені будуть піти на позачергові президентські і парламентські вибори", - охарактеризував настрої громадян Литвин.

Напруженість в Україні стурбувала Євросоюз. НГ стало відомо, що головною темою переговорів 4 березня в Парижі між президентом Франції Ніколя Саркозі та Юлією Тимошенко може стати ситуація в Україні та її можливий вплив на сусідні країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь