Переключиться на мобильную версию

Ведомости: Удар по США

Чергове зниження рейтингу України супроводжувалося зміцненням її валюти і ростом фондового індексу, пише журналіст російських Ведомостей Василь Кашин.
Moody's заявило про можливе зниження рейтингу України
Moody's заявило про можливе зниження рейтингу України
AP

Агентство S & P знизило довгостроковий та короткостроковий суверенні валютні рейтинги України з B / B до CCC + / C і рейтинги в національній валюті з B + / B до B-/ C, прогноз залишається негативним.

Аналітик S & P Франклін Гілл пояснює рішення зростаючими ризиками відмови МВФ виділити Україні нові транші кредиту обсягом $ 16,4 млрд., а також політичною нестабільністю.

Відповідно до заяви S & P в подальшому рейтинги можуть опинитися під тиском у випадку наростання проблем в українській банківській системі, що вимагає від уряду зусиль по рекапіталізації банків. Одночасно S & P знизило з B до CCC рейтинги кількох міст та регіонів України: Києва, Львова, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Луганська, Одеси та Криму.

У вівторок Moody's заявило про можливе зниження рейтингу України, також пославшись на політичну нестабільність і очікувані труднощі з отриманням нових траншів кредиту МВФ. Fitch знизило рейтинг України 12 лютого.

МВФ і уряд України продовжують переговори про коректування бюджету країни на 2009 р. Сьогодні їм передбачено дефіцит у 2,96% ВВП, більшість економістів очікують, що він перевищить 5%, МВФ наполягає на 1%.

Незважаючи на зниження рейтингу, гривня, падала в останні дні, вчора виросла на 3,83% до 8,86 грн. / $. На 1,1% зріс і український фондовий індекс ПФТС. "Рейтинги вже не мають впливу на учасників ринку акцій і валютного ринку, всі названі S & P ризики їм давно відомі", - говорить аналітик української Dragon Capital Олена Білан.

Натомість, за даними Bloomberg, зниження рейтингів України вплинуло на зниження американських фондових індексів на початку вчорашніх торгів. На 20.45 МСК Dow Jones знизився на 2,36%, S & P500 - на 1,92%. Хоча Україна "маленька країна, вона додала ще одне побоювання в список" інвесторів, цитує Bloomberg головного інвестдіректора Philadelphia Trust Річарда Сіхеля.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь