Переключиться на мобильную версию

РГ: Саботаж на вищому рівні

Прем'єр України Юлія Тимошенко знайшла того, хто заважає їй виводити економіку з кризи, пише журналіст Павло Дульман у нинішньому номері Российской газеты.
Тиошенко звинувачує Ющенка у шкідництві
Тиошенко звинувачує Ющенка у шкідництві
tymoshenko.com.ua

Такою людиною виявився Президент Віктор Ющенко, котрий не бажає підписувати закони, які прийнято парламентом.

"Це просто схоже вже на системну роботу, яка називається саботажем", - заявила Тимошенко під час наради із керівниками обласних парламентів. Нічим іншим, на її думку, не можна пояснити вето, яке Президент наклав на закон про допомогу Міжнародному дитячому центру Артек. "Скажіть, що поганого в тому, що Артеку виділили додаткові ресурси?" - запитує Тимошенко. Нагадала вона і про аналогічну долю антикризових рішень уряду для агропромислового сектору.

Так, через вето Ющенка фермери-одинаки і домогосподарства - "фізичні особи", які виробляють значну частину українського молока і м'яса, не отримали пільг на сплату ПДВ. Заблокував Президент і законопроект про подолання наслідків кризи у промисловості.

Ми маємо абсолютно ненормальну практику, коли на закони, що приймаються 400 голосами депутатів, накладається вето - Тимошенко

"Ми маємо абсолютно ненормальну практику, коли на закони, що приймаються 400 голосами депутатів, накладається вето. А потім це вето нікому подолати. Це вже закономірність", - пояснила всю небезпеку дій Глави держави Тимошенко. Примітно, що думку прем'єра розділив і присутній на зустрічі спікер Верховної Ради Володимир Литвин. "Ситуація в країні погіршується на тлі розбалансування влади та саботажу. Я б особливо підкреслив останнє слово", - сказав він.

Підтверджує правоту прем'єра і спікера позиція, яку зайняв Ющенко у відносинах з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Нагадаємо, фонд призупинив перерахування Україні кредиту у 16,5 мільярда доларів (на сьогоднішній день урядом отримано близько третини від суми) через невиконання владою умов кредитування. Експерти фонду звернули увагу на абсолютно нереальні параметри бюджету - величезний дефіцит при прогнозованому зростанні ВВП у 0,4 відсотка. Переглядати параметри бюджету Тимошенко навідріз відмовилася, принаймні, до травня. Замість цього вона запропонувала Ющенку забути про суперечки і продемонструвати МВФ обопільну готовність підтримувати реформи.

Така декларація за підписами Глави держави, прем'єра, спікера парламенту, голови Нацбанку і міністра фінансів, за словами представників уряду, стала головною умовою, що висуває МВФ для отримання чергового траншу. Ющенко, зі свого боку, також наполягає на невідкладних заходах із відновлення кредитування і, за словами прес-секретаря Ірини Ванникової, зовсім не проти "мати єдину і погоджену позицію всіх органів державної влади та відповідних інститутів".

Президент не поставить свій підпис ні під однією додатковою декларацією, оскільки такий документ не має конкретного змісту - Балога

Але запропоновану прем'єром декларацію він підписати відмовився. "Президент не поставить свій підпис ні під однією додатковою декларацією, оскільки такий документ не має конкретного змісту. Уряд пропонує набір чергових заяв і впевнений, маючи на меті замаскувати той незаперечний факт, що кредитна угода з МВФ не виконується", - пояснив позицію Президента глава його Секретаріату Віктор Балога.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь