Переключиться на мобильную версию

Известия: Огризко став героєм програної війни

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко і його заступник Костянтин Єлісєєв тепер люди чесні, пише російське видання Известия.
Грузинам є за що нагороджувати Огризка
Грузинам є за що нагороджувати Огризка
mfa.gov.ua

Глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе нагородив їх у Києві "вищою нагородою Грузії" - Орденом честі. За "героїзм та особисту мужність" під час військових дій в Грузії в серпні 2008-го.

За словами Вашадзе, "грузинський народ ніколи не забуде, як посадові особи України поводили себе тоді". До ордену автоматично додається премія - 30 грузинських мінімальних зарплат (приблизно півтори тисячі доларів), яку українські чиновники в фонд миру поки що не перерахували.

Хто швидше зіпсує відносини з Росією?

Огризко - це той самий дипломат, який спробував вислати з України російського посла Віктора Черномирдіна. Єлісєєв ж першим заявив про політичну підтримку Києвом дій Грузії в Південній Осетії.

Грузинам є за що нагороджувати Огризка та його зама. Наприклад, за міцно заплющені очі, які не помітили постачань до Грузії української зброї

Грузинам є за що нагороджувати Огризка та його зама. Наприклад, за міцно заплющені очі, які не помітили постачань до Грузії української зброї. Слідча комісія Верховної ради назвала цю торгівлю контрабандою, контрольованою Президентом Віктором Ющенком.

Треба було б нагородити і самого Ющенка. Не цінними подарунками, як він звик, а орденом за порятунок президентської грузинської родини. Поки йшла війна, діти Саакашвілі відпочивали на кримській державній дачі Ющенка в знаменитому Форосі під наглядом його дружини Катерини.

Орден честі, який дістався Огризку та його заму, виглядає біднувато. Далеко йому до української нагороди За заслуги (в народі - За послуги), якою Ющенко обдаровує тих, хто йому подобається. Спереду грузинський орден - білий і схожий на сухий лист-шестигранник, впаяний всередину жовтої семикутної зірки.

Треба було б нагородити і самого Ющенка. Не цінними подарунками, як він звик, а орденом за порятунок президентської грузинської родини

Передбачається, що його кавалери проявили "самопожертву" у всіх сферах грузинського життя, включаючи сільське господарство, літературу і спорт. Вид спорту, в якому відзначилися нагороджені дипломати, називається "хто швидше зіпсує відносини з Росією". У МЗС України вважають: немає більш вірного способу спровокувати чергову сварку з Москвою, ніж демонстративна дружба з грузинським керівництвом.

Великі і могутні

Під час роздачі грузинських орденів Огризко, котрий останнім часом спілкується тільки українською та англійською, був змушений перейти на російську - щоб заощадити на перекладі. Міністр продемонстрував відмінне знання великої і могутньої. Як не намагався говорити з акцентом, але мова його до істини довела - стало зрозуміло, що російська для українського міністра звичніше мови. 

Вид спорту, в якому відзначилися нагороджені дипломати, називається "хто швидше зіпсує відносини з Росією"

Вашадзе й зовсім проявив себе цінителем російської. Казав, як годиться за словником, "на Україні", а не як люблять у Києві. При цьому Вашадзе вибачався, соромився, виправляв слова на більш приємні для українського вуха - і знову помилявся. При кожному "на" Огризко здригався.

Як з'ясувалося, Вашадзе приїхав до Києва не тільки для того, щоб нагородити двох знатних українців, але й щоб підписати протокол про взаємні консультації. Особливо в справі спільного походу до Євросоюзу та НАТО. "У нас однозначно загальні перспективи інтеграції в європейські і євроатлантичні структури", - говорив умиротворений орденом Огризко, і дух Фрейда витав над ним.

Міністр продемонстрував відмінне знання великої і могутньої. Як не намагався говорити з акцентом, але мова його до істини довела - стало зрозуміло, що російська для українського міністра звичніше мови

А до цього Вашадзе провів зустріч з українським Президентом, чим навів політиків на думку - може, ордени призначалися не для Огризка і його зама, а для Ющенка і Огризка. Це було б логічніше, але небезпечніше в контексті українсько-російських газових відносин. Однак, їх Ющенко теж обговорює з грузинами. З Вашадзе він говорив про енергетичну безпеку та майбутній енергетичний саміт, який відбудеться в Тбілісі.

Приласканий українцями Вашадзе заявив: в найближчі чотири місяці відбудеться візит до Грузії Ющенка, Огризка, а також українського прем'єра Юлії Тимошенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь