Переключиться на мобильную версию

Ъ: Страсбурзький суд пригрозив Росії припиненням членства в Раді Європи

Страсбурзький суд з прав людини вимагає від Росії протягом шести місяців прийняти законодавчі заходи для усунення тривалих затримок виконання судових рішень, пише сьогодні газета КоммерсантЪ.
Ъ: Страсбурзький суд пригрозив Росії припиненням членства в Раді Європи
static.flickr.com

У разі невиконання постанови Комітет міністрів Ради Європи має право застосувати санкції аж до призупинення членства Росії в Раді Європи, зазначає видання.

За словами російського судді ЄСПЛ Анатолія Ковлера, однією з причин прийняття постанови стала справа учасника ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи Анатолія Бурдова, якому, незважаючи на прийняте в 1990-ті роки рішення російського та європейського судів, як і раніше, не виплачуються грошові допомоги. При цьому Суд заявив про відсутність механізму відшкодування державою шкоди, яку завдано російською судовою владою затримкою виконання рішень.

У вересні 2008 року Верховний суд РФ за пропозицією Дмитра Медведєва вніс до Держдуми проект закону Про відшкодування державою шкоди, яку завдано порушенням судочинства і виконання судових актів. Згідно з даними Верховного суду, 72 відсотки скарг, які прийнято до розгляду ЄСПЛ, стосуються саме цієї проблеми.

Водночас, ЄСПЛ призупинив на один рік провадження по всіх справах із Росії, що стосуються невиконання судових рішень.

У 2008 році Росія стала лідером за кількістю позовів до ЄСПЛ. Росіянами було подано 27 тисяч позовів, що склало 28 відсотків від загального числа.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь