Переключиться на мобильную версию

Узбекистан відновив подачу електроенергії в Таджикистан

Узбекистан після двомісячної перерви відновив транзит туркменської електроенергії в Таджикистан.

У зв'язку з поновленням поставок електроенергії ліміти на її споживання було пом'якшено. У Душанбе світло уже подається без обмежень. У даний час, за інформацією ІА Азія-Плюс, в Таджикистан надходить близько 13 мільйонів кіловат/годину на добу, в самій республіці за минулу добу було вироблено 19,7 мільйона кіловат/годину. За даними на кінець січня, добова потреба республіки в електроенергії становить близько 42 мільйони кіловат/годину.

Транспортування електроенергії через Узбекистан у Таджикистан припинилася у кінці грудня 2008 року. У Ташкенті заявили, що сталася аварія на підстанції. Однак в Душанбе цю версію піддали сумніву, вирішивши, що транзит було припинено "з політичних міркувань".

У зв'язку з цим Таджикистан був змушений посилити раніше введені ліміти на електроенергію. Обмеження поширилися навіть на столицю республіки (раніше звільнених від лімітів за розпорядженням президента країни Емомалі Рахмона). У регіонах світло подавали всього на кілька годин на добу, у деякі віддалені райони електрика взагалі не надходила.

Енергетична криза ще більше загострилася у середині лютого, коли Узбекистан за борги вдвічі скоротив постачання газу Таджикистану.

Нагадаємо, відносини між двома країнами останнім часом були напруженими - зокрема, через розбіжності про використання водних ресурсів у регіоні. У конфлікт мимоволі втрутився Дмитро Медведєв, який під час візиту в Ташкент заявив, що Росія, беручи участь у великих гідроенергетичних проектах у Центральній Азії, буде враховувати думку третіх країн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь