Переключиться на мобильную версию

Імператор Японії має намір відвідати Перл-Харбор

Імператор Японії Акіхіто й імператриця Мітіко мають намір у липні цього року вперше відвідати військово-морську базу США Перл-Харбор.

Візит, питання про проведення якого зараз узгоджується обома сторонами, може відбутися на зворотному шляху в Японію з Канади, яку імператорське подружжя планує відвідати з офіційним візитом, повідомило агентство Кіодо Цусін із посиланням на дипломатичні джерела. Досі ніхто з перших осіб Японії не був у Перл-Харборі.

7 грудня 1941 року японська авіація завдала нищівного удару по базі, що послужило початком війни в Тихому океані.

У 1994 році, під час перебування японського імператора на Гавайських островах, розглядалася можливість відвідування Перл-Харбора, однак через політичні міркування візит не відбувся.

На думку аналітиків, якщо на цей раз відвідини відбудуться, вони матимуть історичне значення і стануть символом післявоєнного примирення Японії та США.

У Перл-Харбор знаходиться меморіал, присвячений лінкору Арізона, який потоплено японською авіацією, і лінкору Міссурі, на борту якого у вересні 1945 року було підписано акт про капітуляцію Японії. Усього під час японського бомбардування Перл-Харбора у грудні 1941 року загинуло 2,4 тисячі осіб.

Нагадаємо, в грудні 2006 року у 65-ту річницю нападу Японії на Перл-Харбор на Гавайях зустрілися японські та американські ветерани. Тоді в ході церемонії відкриття Музею історії Тихоокеанської авіації відбулося символічне примирення колишніх ворогів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь