Переключиться на мобильную версию

ВЗГЛЯД: Янукович вимагає пенсію

Партія регіонів проти поступок Міжнародному валютному фонду заради отримання його грошового кредиту, - пише Андрій Рєзчіков у російській газеті Взгляд.

Україна може не отримати частину траншу від Міжнародного валютного фонду. Опозиційна Партія регіонів не буде підписувати листа, де йдеться про поступки МВФ. Віктор Янукович стверджує, що заради чергового траншу влада "готова підписати гарантії погіршення життя українських громадян". Мова йде про скасування соціальних пільг і зростання цін за газ. Під питанням і робота парламенту, де бютівці блокують трибуну, і вимагають скасування депутатських пільг.

У понеділок найбільша опозиційна сила в Україні - Партія регіонів - відмовилася підписати лист на адресу Міжнародного валютного фонду (МВФ). Як зазначає РІА "Новини-Україна", це означає, що під загрозою опинилася спроба політичної еліти продемонструвати консолідовану позицію для поновлення співробітництва з фондом, перерваного на початку лютого. Про позицію регіоналів заявив лідер партії та екс-прем'єр України Віктор Янукович.

"Влада погоджується на те, щоб кожен рік на шість місяців піднімати пенсійний вік українців"

У листопаді минулого року чиновники МВФ погодилися виділити Україні, економіка якої сильно постраждала в результаті світової фінансової кризи, стабілізаційний кредит у 16,43 млрд. доларів. Тоді ж Київ отримав перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів. Однак виділення другого траншу в 2 млрд. доларів зараз затримується через те, що уряд не погоджується на низку умов фонду, який вимагає скоротити витратну частину бюджету, що призведе до скорочення соціальних витрат.

Президент України Віктор Ющенко, прем'єр Юлія Тимошенко і спікер парламенту Володимир Литвин минулого тижня після непростих переговорів вирішили підготувати спільний документ про готовність співпрацювати з МВФ. Такий крок мав показати єдину позицію української влади в цьому питанні. На тій зустрічі також був присутній представник Партії регіонів, екс-міністр фінансів Микола Азаров.

Пан Янукович у відкритому листі стверджує, що, "з метою отримати чергову позику МВФ, влада готова підписати гарантії погіршення життя українських громадян".

"Влада погоджується на те, щоб кожен рік на шість місяців піднімати пенсійний вік українців. Це означає, що при тій середній тривалості життя, яка є в Україні, багато наших співвітчизників взагалі не дочекаються пенсії. Опозиція не погодиться підписати такий лист", - заявляє Віктор Янукович.

За його словами, опозиція не підтримає намір влади збільшити до світового рівня ціну на газ для населення. "А саме таку гарантію хоче дати влада в листі до МВФ", - зазначив лідер Партії регіонів.

"Опозиція вимагає негайного перегляду бюджету України і збереження в ньому соціального захисту для кожної людини, яка страждає від кризи", - підсумував екс-прем'єр.

Водночас, як зазначає "Інтерфакс-Україна", МВФ все ж сподівається в найближчі дні отримати лист від української влади, щоб до кінця тижня визначити терміни повернення місії фонду до Києва для завершення першого перегляду програми і отримання другого траншу кредиту. Про це повідомила голова місії МВФ Джейла Пазарбазіоглу.

За її словами, у фонді вітають підписання спільної декларації урядом, президентом і Національним банком.

"Ґрунтуючись на цих дискусіях, ми сподіваємося повернутися до Києва... Ми очікуємо продовження наших дискусій з владою наступного тижня для нашого повернення до Києва", - сказала глава місії, зазначивши, що рекапіталізація банків з участю держави потребує більшої координації дій уряду з Національним банком України (НБУ).

"Ми вважаємо, що дуже важливо призначити посадову особу високого рівня, уповноважену усіма коаліційними партнерами для координації впровадження стратегії допомоги банкам разом з Національним банком", - сказала голова місії МВФ.

Проте паралельно на Україні розгоряється інший політичний скандал. Блок Юлії Тимошенко обіцяє блокувати роботу Верховної ради до скасування депутатських пільг. Про це в понеділок заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

"У вівторок, буквально завтра, наша фракція буде виступати за скасування всіх пільг для народних депутатів... Якщо знову цього не зроблять, ми будемо блокувати трибуну і знову вимагати скасування пільг", - заявила вона.

Тимошенко поскаржилась, що БЮТ "десятки разів піднімав це питання на засіданнях парламенту, однак, крім нашої фракції та кількох депутатів з інших фракцій, ніхто не підтримував це питання при голосуванні". Прем'єр підкреслила, що це питання БЮТ буде ставити на порядок денний парламенту доти, "доки не буде остаточно прийнято постанову".

До речі, скасування депутатських пільг та депутатського імунітету були основним гаслом пропрезидентського блоку Наша Україна - Народна самооборона на позачергових парламентських виборах 2007 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь