Переключиться на мобильную версию

Росія стала одним із найбільших кредиторів США

За кількістю куплених цінних паперів Державної скарбниці США Росія посіла сьоме місце у світі, що зробило її одним із основних кредиторів Сполучених Штатів.

За даними американського міністерства фінансів, наприкінці минулого року Росія володіла цінними паперами США на суму у розмірі 116,4 млрд. доларів. Протягом цього року показник зріс у три з половиною рази.

Гроші від продажу паперів з державної скарбниці американський уряд використовує для фінансування витрат держбюджету. При цьому його дефіцит постійно збільшується, що вимагає продажу все нових і нових цінних паперів. За оцінками експертів, дефіцит бюджету країни до кінця року може зрости до 1,2-1,3 трильйона доларів.

Зазначимо, на першому місці у списку найбільших кредиторів США перебуває Китай (727,4 млрд. доларів). Японія володіє цінними паперами Державної скарбниці США на 626 млрд. доларів. Третє місце займають банківські центри Карибського басейну (Багамські, Бермудські, Кайманові, Антильські та Віргінські острови, а також Панама). Їхній показник є набагато меншим, ніж японський - 197,5 млрд. доларів.

На четвертому місці у списку виявилися експортери нафти, сукупні вкладення яких оцінюють на 186,2 млрд. доларів. За ними йдуть Великобританія (130,9 млрд. доларів), Бразилія (127 млрд. доларів) та Росія. Вкладення інших країн не перевищують позначки  сто мільярдів доларів.

Як відомо, загальний обсяг державного боргу США уже перевищив 10 трильйонів доларів, що становить трохи менше 70% від ВВП.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь