Переключиться на мобильную версию

ЦРУ знищило відеозаписи допитів терористів

Центральне розвідувальне управління США знищило 92 відеозаписи допитів підозрюваних у тероризмі.
ЦРУ знищило 92 відеозаписи допитів
ЦРУ знищило 92 відеозаписи допитів
amnesty.org

Про це повідомляє Associated Press.

Факт знищення визнано урядовими юристами.

Інформацію про кількість знищених записів було передано в нью-йоркський суд, який розглядає позов Американського союзу цивільних свобод (ACLU), що вимагає від влади опублікувати детальні відомості про методи, що використовувалися для допитів терористів у період президентської адміністрації Джорджа Буша.

Імовірно, ЦРУ знищило записи з жорстокими допитами, які можна розцінювати як тортури. З'ясування числа знищених записів набагато більше, ніж передбачалося раніше: спочатку мова йшла лише про два записи допитів членів Аль-Каїди. У даний час ЦРУ готує для суду більш докладну інформацію про знищені записи.

Питання про записи допитів набуло актуальності під час процесу у справі одного із обвинувачуваних в організації терактів у США 11 вересня 2001 року Закаріаса Мусауї. Тоді прокурори спочатку заявили, що ніяких записів не проводилося, але потім визнали факт існування двох відеозаписів і однієї аудіоплівки.

У кінці грудня 2007 року ЦРУ повідомило, що щонайменше два записи допитів було знищено. За версією розвідуправління, тим самим воно намагалося вберегти від розкриття своїх агентів, що фігурують на плівках. Крім цього, записи не представляли ніякої цінності, запевняє воно.

Однак ЗМІ і деякі правозахисні організації припустили, що ЦРУ намагалося приховати факт застосування жорстоких методів допитів. У їх число входив метод занурення у воду, коли ув'язненого прив'язують до дошки - головою вниз - а на голову надягають целофан. Потім на голову починають лити воду, при цьому у людини виникає відчуття, що вона захлинається.

Міжнародні правозахисні організації й деякі американські політики заявляють, що подібні методи ведення допитів є катуваннями, і звинувачують американську владу в порушенні міжнародних договорів про їх заборону.

У зв'язку зі скандалом про знищення відеозаписів у 2008 році за наказом тодішнього генерального прокурора Майкла Мьюкейсі проти ЦРУ було розпочато розслідування під керівництвом федерального обвинувача Джона Дерхема. В даний час робота Дерхема наближається до завершення.

Крім того, раніше новий директор ЦРУ Леон Панетта пообіцяв покласти край практиці вивезення ув'язнених у в'язниці за кордоном та застосування тортур під час допитів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь