Переключиться на мобильную версию

Росія запропонує США скоротити весь стратегічний арсенал

Росія сподівається домовитися з новою адміністрацією США в галузі стратегічних наступальних озброєнь про обмеження не тільки ядерних боєголовок, а й усіх видів носіїв.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров журналістам по дорозі в Мадрид із Шарм Еш-Шейха, де в рамках квартету із близькосхідного врегулювання він зустрічався з держсекретарем США Гілларі Клінтон.

Лавров зазначив, що Росія хотіла б у новому договорі "зберегти обмеження не тільки на боєголовки, причому із урахуванням складованих боєголовок, але й обмеження на всі види носіїв - те, від чого відмовлялася адміністрація Буша".

Також він підкреслив, що "нові домовленості обговорюються в нових умовах".

За його словами, "ліміти, які узгоджено в нинішньому договорі, виконано і перевиконано".

Нагадаємо, термін дії нинішнього договору між Росією та США (СНО-1) закінчується в грудні 2009 року. В рамках цієї угоди, яку прийнято в 1991 році, обидві країни знизили кількість одиниць ядерної зброї до п'яти-шести тисяч з кожної сторони.

Крім того, раніше начальник Генерального штабу РФ генерал армії Микола Макаров заявив, що жодних офіційних пропозицій з боку США про суттєве скорочення стратегічних ядерних сил Росія поки не отримувала.

На початку лютого газета The Times написала, що президент США Барак Обама має намір запропонувати Росії план зі скорочення ядерних озброєнь на 80%. Згідно із планом кількість ядерних боєголовок, як у США, так і в Росії має скоротитися до тисячі, пише видання.

Як очікується, обговорення СНО-2 може стати однією з тем візиту Обами в Росію. За непідтвердженими даними поїздка має відбутися в квітні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь