Переключиться на мобильную версию

Ъ: Москва і Цхінвалі посварилися через фінанси

Контроль над фінансовими потоками став причиною серйозної суперечки між Москвою і Цхінвалі, пише сьогодні газета КоммерсантЪ.

У п'ятницю, 27 березня, через це було зірвано засідання міжвідомчої комісії із відновлення Південної Осетії. При цьому велика частина із обіцяних Росією 10 млрд рублів у республіку досі не надійшла, зазначає видання.

Москва пропонує впорядкувати потоки, створивши при Мінрегіонрозвитку РФ спеціальну федеральну дирекцію із відновлення Південної Осетії. Як пише газета, дирекція має стати єдиним органом, що курирує всі питання відновлення, тому фінансування йтиме тільки через неї.

Зокрема, вона розпоряджатиметься відбором підрядників. Дирекція буде перебувати в Москві, її штат буде укомплектовано чиновниками РФ - це дозволить повністю прибрати Цхінвалі від управління фінансовими потоками.

Південну Осетію ця схема категорично не влаштовує. За словами першого віце-прем'єра Південної Осетії Хасана Плієва, необхідно враховувати змінені реалії. "У серпні Росія нас ще не визнавала як незалежну державу, а тому природно, що схему фінансування виробляла Москва. Тепер ми є визнаним суб'єктом міжнародного права. Відносини повинні будуватися на міждержавній основі", - заявив він. Фінансування має йти через південно-осетинське Міністерство фінансів, а не через казначейство в Північній Осетії, вважають у Цхінавалі.

Тривала суперечка між Москвою і Цхінвалі про контроль над фінансовими потоками вже привела до серйозної дестабілізації ситуації в Південній Осетії, зазначає КоммерсантЪ.

"Оскільки грошей немає, зарплату в новому році в республіці ще ніхто не отримував, навіть члени уряду. Це не може не викликати занепокоєння", - повідомив віце-прем'єр Південної Осетії.

Ще сильніші емоції відчуває рядове населення. "Люди сидять без роботи, в магазинах хліб уже давно беруть у кредит! Погода вже кілька тижнів чудова, а нічого не будують. Президент говорив, що чекають теплого сезону. Весна прийшла, а руху - нуль. Якщо питання не буде вирішено найближчим часом, буде нова війна. Виходить так: ми зіграли свою роль і більше Росії не потрібні?" - обурювався у розмові з журналістами один із жителів Цхінвалі.

Нагадаємо, після військового конфлікту між Росією та Грузією в кінці серпня Москва визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії. У відповідь Тбілісі розірвало дипломатичні відносини з Москвою і оголосило дві закавказькі республіки окупованими територіями.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь