Переключиться на мобильную версию

Адвокати попросили суд не тримати Ходорковського у скляній клітці

Захисники Михайла Ходорковського та Платона Лебедєва вважають, що немає необхідності у перебуванні їхніх підзахисних на судовому процесі у куленепробивній скляній клітці.

"Наявність цього бар'єру, цієї клітки не влаштовує з точки зору, міжнародних норм", - сказала адвокат Ходорковського Карина Москаленко, додавши, що не бачить необхідності у такому серйозному бар'єрі. У зв'язку із цим захист подав клопотання до Хамовничого суду, де сьогодні відбувалися попередні слухання другої справи Ходорковського та Лебедєва.

Також адвокати просять надати їм право на конфіденційне спілкування із підзахисними, без конвою. "Конвой відчуває себе у залі господарем, і це неправильно. Вони повинні бути навпаки - гарантом дотримання усіх норм, і передусім, права на спілкування захисників із підзахисними", - сказала Москаленко.

Крім того, адвокати Ходорковського та Лебедєва звернулися із проханням скерувати кримінальну справу їхніх підзахисних із Хамовничого суду до іншого. На думку захисту, цей суд не повинен розглядати справу зі територіальної підсудності.

За словами адвоката Лебедєва Костянтина Ривкіна, у адвокатів є міркування, де повинна розглядатися справа, проте вони хочуть спочатку почути, що із цього приводу скаже прокурор.

Зазначимо, згідно УПК РФ, кримінальна справа підлягає розгляду у суді за місцем скоєння злочину. Якщо злочини зроблені у різних місцях, то кримінальна справа розглядається судом, юрисдикція якого поширюється на те місце, де скоєно більшість злочинів або на те, де скоєно найбільш тяжкий із них.

Між іншим, у попередніх слуханнях другої справи екс-глави ЮКОСу Михайла Ходорковського і МФО Менатепу Платона Лебедєва вже оголошено перерву до середи, 4 березня.

Суд встиг відреагувати лише на одне клопотання - про відвід прокурорів від процесу. Рішення Феміди виявилося не на користь захисту, суд залишив клопотання без задоволення.

Нагадаємо, екс-главі ЮКОСу Ходорковському та главі Менатепу Лебедєву інкримінують розкрадання 892 млрд. рублів, а також відмивання 487 млрд. рублів і 7,5 млрд. доларів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь