Переключиться на мобильную версию

Рада безпеки ООН розкололася стосовно питання про арешт президента Судану

Рада безпеки ООН розкололася стосовно питання про реакцію на можливе рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) про арешт президента Судану Омара аль-Башира.
Cеред членів РБ тривають дискусії щодо питання арешту президента Судану
Cеред членів РБ тривають дискусії щодо питання арешту президента Судану
finam.fm

У даний час серед членів РБ тривають двосторонні консультації щодо цього, заявив у вівторок голова Радбезу, в. о. постпреда Лівії Ібрагім Даббаші.

У Гаазі у середу, о 14:00 за місцевим часом (15:00 за київським часом) судді МКС повинні оголосити про своє рішення за запитом головного прокурора Луїса-Морено Окампо на видачу ордера на арешт аль-Башира за звинуваченням у злочинах проти людськості в ході громадянської війни в сепаратистській провінції Дарфур на заході Судану. У разі такого рішення буде створено прецедент арешту голови суверенної держави з санкції міжнародного суду.

Згідно зі статтею 16 Статуту МКС Рада безпеки ООН має право призупинити рішення суддів про арешт на термін до одного року, якщо це може служити інтересам мирного врегулювання.

Керівництво Судану і дарфурський повстанський Рух за справедливість та рівність 17 лютого підписали в Досі за посередництва ООН, Африканського союзу і Катару угоду про перемир'я, яка розцінюється як етап на шляху до мирного врегулювання.

Рада безпеки розкололася щодо питання про можливе застосування статті 16. Розкол існує навіть серед постійних членів. Але при цьому більшість країн, які поки що не підтримують ідею застосування статті 16, водночас, не заперечують можливості її використання на певній стадії, вважаючи, що для цього ще не настав час.

Представники західних країн в Радбезі - США, Великобританії, Франції, та інших багато в чому поділяють позицію прокурора про необхідність арешту аль-Башира, про що вони заявляли під час дискусій стосовно Судану, остання з яких відбулася в Радбезі в грудні 2008 року.

Росія, Китай, Лівія, а також цілий ряд африканських та арабських країн, у тому числі, що входять в Радбез, виступають проти арешту голови незалежної держави.

Лівійський дипломат висловив надію, що "найближчим часом, можливо, вдасться знайти консенсус (щодо питання застосування статті 16 Статуту МКС) і тоді буде скликано засідання Ради безпеки і прийнято відповідне рішення".

Нагадаємо, що з проханням про видачу ордера на арешт президента Судану в судову палату МКС звернувся 14 липня минулого року головний прокурор суду Луїс Морено-Окампо. Він звинуватив главу суданської держави в злочинах проти населення провінції Дарфур на Заході Судану.

Війна в суданській провінції Дарфур, де урядовим силам та їх прихильникам протистоять численні угруповання, що домагаються незалежності, триває з лютого 2003 року. В результаті, за даними ООН, загинуло більше 300 тисяч осіб, а близько 2,7 мільйона стали біженцями. Суданська влада заявляє, що конфлікт забрав життя лише 10 тисяч осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь