Переключиться на мобильную версию

Известия: Рада заступилися за Черномирдіна

Главу МЗС України звільнили за нелюбов до російського посла, про це пише Яніна Соколовська в російському виданні Известия.
"Державної розмови не вийшло"
"Державної розмови не вийшло"
glavred.info

Кривдник російського посла Віктора Черномирдіна, глава українського зовнішньополітичного відомства Володимир Огризко залишився без роботи. Його відставку легким рухом підборів спровокувала прем'єр Юлія Тимошенко - за допомогою комуністів і Партії регіонів. 250 депутатських голосів, поданих за відсторонення президентського ставленика, - це початок формування нової антиющенківської коаліції. А можливо, і провісник довгоочікуваного потепління відносин Києва і Москви.

Приводом для виклику Огризка у Верховну Раду став провал України на суді про належність шельфу острова Зміїний. Незважаючи на всі зусилля українських дипломатів, судді визнали більш вагомими аргументи Бухареста. "Україна вперше після 1917 року втрачає свою територію", - заявив лідер комуністів Петро Симоненко, зажадавши явки Огризка у Раду. Його підтримали й інші фракції, які чудово розуміють: мова піде не тільки і не стільки про злополучний шельф.

Огризко, який нещодавно отримав грузинський орден за героїзм, проявлений під час війни в Південній Осетії, не дуже нагадував героя. Доповідь про острів читав мляво, явно чекав основної частини депутатського балету. І вона наступила - з першим питанням представників Партії регіонів про те, навіщо Огризко образив Чорномирдіна і спробував його вислати з України . Відповідь міністра навіть заслуховували. Головного дипломата звинуватили в тому, що через нього Україна не отримає п'ятимільярдний російський кредит. І приступили до голосування.

У підсумку Огризка звільнили з тріском. Він став рекордсменом за кількістю депутатських голосів, поданих за його відставку. Менше на три голоси (247) у 2006-му отримав хіба що Борис Тарасюк, також глава МЗС, звільнений через невміння будувати відносини з Росією.

"Державної розмови не вийшло", - розповів про те, що сталося спікер Володимир Литвин. Соратники Віктора Ющенка одразу звинуватили його в потаканні Тимошенко. Депутати її фракції ініціювали ще один антипрезидентські демарш - відучора зменшили удвічі максимальну зарплату глави держави (тепер він буде отримувати, як рядовий депутат), спікера Верховної Ради, прем'єра, міністрів, працівників секретаріату Президента). Те, що відбулося назвали "впорядковуванням доходів". Суть його така: в розпал кризи негоже чиновникам отримувати великі гроші .

Тепер президентський секретаріат розробляє заходи з протидії депутатам. Перший варіант: готується указ, яким Ющенко доручить Огризку тимчасово виконувати обов'язки міністра. Він так само вчинив після відставки Тарасюка.

Варіант номер два: керувати міністерством буде перший заступник Огризка і його тезка Володимир Хандогій, 56-річний випускник Київського університету, кадровий дипломат, колишній директор департаменту зі співпраці з НАТО, не особливо прихильний до Росії. Хандогій вже працював виконуючим обов'язки міністра закордонних справ - після обрання попереднього глави МЗС Арсенія Яценюка спікером парламенту.

Ще один кандидат - Борис Тарасюк, колишній глава МЗС і лідер Народного руху України. Але найбільш ймовірний варіант - нинішній український посол в Росії та кадровий дипломат Костянтин Грищенко. Його призначення може влаштувати і опозицію, і Ющенка, і Тимошенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь