Переключиться на мобильную версию

WP: Обшук в приміщенні української газової компанії

Озброєні автоматичною зброєю та в масках, працівники СБУ в середу провели обшук в головному офісі державної української компанії НАК «Нафтогаз». Цей обшук знаменував драматичне загострення ворожнечі між провідними лідерами країни на тлі руйнівної фінансов.
Двоє лідерів сперечаються щодо причин розслідування.
Двоє лідерів сперечаються щодо причин розслідування.
Сайт Юлії Тимошенко

За словами Президента Віктора Ющенка, операція була частиною кримінального розслідування діяльності компанії Нафтогаз, що цього року опинилася в епіцентрі суперечки з Росією, в результаті якої клієнти більшої частини Східної Європи змушені були тремтіти від холоду.

Однак прем’єр-міністр Юлія Тимошенко засудила рейд як спробу "корумпованих груп" підірвати діяльність компанії всього за декілька днів до того, як Україна повинна здійснити критично важливу проплату за спожитий російський газ або ж знову наразитися на загрозу чергового припинення газопостачання.

Вона висунула вимогу про звільнення працівника митниці, якого затримали в рамках розслідування справи, звинувативши Ющенка в тому, що він віддає "злочинні накази" і вдається до "масштабних політичних репресій проти людей, які намагаються опиратися корупції", - йдеться в заяві її служби.

Ющенко і Тимошенко були союзниками під час Помаранчевої революції, Україна залишається однією з небагатьох міцних демократій, які постали на теренах колишнього Радянського Союзу.

Звинувачення пролунали в час, коли Ющенко і Тимошенко намагаються відкласти убік розбіжності між собою і переконати Міжнародний валютний фонд продовжити виділення коштів за призупиненою програмою порятунку економіки обсягом у 16,4 млрд. доларів.

Економіка України серйозно постраждала від світової фінансової кризи, а запеклі бої між двома лідерами стали на перешкоді крокам уряду з подолання кризи.

Тимошенко досягла компромісу з російським прем’єр-міністром Володимиром Путіним, припинивши протистояння, проте Ющенко неодноразово критикував угоду як невигідну для України.

Неспроможність України сплатити Росії за природний газ викликала в січні двотижневу блокаду, під час якої припинилися поставки російського газу українськими трубопроводами до Європи. Тимошенко досягла компромісу з російським прем’єр-міністром Володимиром Путіним, припинивши протистояння, проте Ющенко неодноразово критикував угоду як невигідну для України.

Співробітники Служби безпеки, які увірвалися до приміщення Нафтогазу, шукали оригінал контракту від 19 січня, - заявили в компанії. Речник СБУ Марина Остапенко повідомила Associated Press, що спецслужба проводила розслідування на предмет неправомірного заволодіння Нафтогазом природним газом на суму приблизно 900 млн. доларів.

Економіка України серйозно постраждала від світової фінансової кризи, а запеклі бої між двома лідерами стали на перешкоді крокам уряду з подолання кризи.

За словами Тимошенко, рейд був спробою тіньової компанії-посередника, яку усунули від торгівлі відповідно до січневої угоди, захопити понад 11 млрд. кубометрів газу, що належить Україні.

"Вони просто хотіли паралізувати діяльність Нафтогазу і знищити газорозподільчу систему в Україні", - заявила вона репортерам в Парижі після зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі. Тимошенко й раніше звинувачувала компанію-посередника РосУкрЕнерго у зв’язках з Ющенком та іншими її політичними ворогами.

Речник Президента Ірина Ваннікова виступила на захист штурму і заявила, що Ющенко особисто слідкує за ходом розслідування.

Звинувачення пролунали в час, коли Ющенко і Тимошенко намагаються відкласти убік розбіжності між собою і переконати Міжнародний валютний фонд продовжити виділення коштів за призупиненою програмою порятунку

"Спецслужба діяла з суворим дотриманням закону, в рамках своїх повноважень, закладених в законодавстві", - заявила вона, додавши, що "політичний галас, який піднявся навколо справи", став сигналом того, що були зачеплені "чиїсь інтереси".

Обшук відбувся за три дні до того, як Нафтогаз повинен сплатити 400 млн. доларів російському енергетичному гіганту Газпром.

Інформаційна агенція Інтерфакс цитує слова представника Газпрому, який висловив стурбованість тим, що захоплення може призвести до неспроможності України своєчасно погасити заборгованість та до чергових перебоїв у газопостачанні до Європи. Проте українські посадовці протягом останніх тижнів запевняли, що мають гроші, а представники Нафтогазу заявили, що обшук навряд чи відіб’ється на поставках газу.

Ющенко і Тимошенко були союзниками під час Помаранчевої революції, Україна залишається однією з небагатьох міцних демократій, які постали на теренах колишнього Радянського Союзу. До літа економіка демонструвала одні з найвищих темпів зростання в Європі, після чого ВВП України впав приблизно на 20%.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь