Переключиться на мобильную версию

Киргизстан розірвав угоди по Манас з країнами-союзниками США

Парламент Киргизстану схвалив закон про денонсацію угоди з 11 країнами-учасницями антитерористичної операції в Афганістані про розміщення їх військових контингентів на авіабазі в аеропорту Манас.
Киргизстан закриває Манас для союзників США
Киргизстан закриває Манас для союзників США
glasweb.com

За запропонований урядом Киргизстану законопроект про розірвання угод з Австралією, Данією, Італією, Іспанією, Кореєю, Нідерландами, Норвегією, Новою Зеландією, Польщею, Туреччиною та Францією проголосували 80 депутатів. Проти - один, один утримався.

Нагадаємо, президент Киргизстану Курманбек Бакієв оголосив, що базу виведуть з території країни протягом півроку 3 лютого.

19 лютого Жогорку Кенеш (парламент) Киргизстану більшістю голосів прийняв рішення про денонсацію угоди з США про перебування їх військових контингентів на авіабазі в міжнародному аеропорту Манас у Бішкеку, а 20 лютого закон про виведення авіабази США з території країни підписав президент країни.

Авіабазу було відкрито в Україні в грудні 2001 року за мандатом ООН для здійснення бойових дій і гуманітарної допомоги в рамках антитерористичної операції США Незламна свобода в Афганістані.

Зараз на авіабазі в Манас знаходиться близько 1,2 тисячі військовослужбовців США та інших країн коаліції, а також військово-транспортні літаки та літаки-паливовозаправщики. Авіабаза, розташована на території, що прилягає до міжнародного аеропорту Манас столиці Киргизії, займає площу 224 гектарів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь