Переключиться на мобильную версию

Клінтон подарувала Лаврову червону кнопку

На початку першої двосторонньої зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим Хіларі Клінтон подарувала йому велику червону кнопку на жовтій основі.

Цей подарунок символізує прагнення американської адміністрації здійснити перезавантаження відносин між Вашингтоном і Москвою. Відповідно, на кнопці англійською мовою написано reset, що означає "перезавантаження".

Проте російський відповідник виявився не зовсім правильним. Зокрема, на кнопці написали латинськими буквами "Peregruzka", що викликало посмішку на обличчі Сергія Лаврова.

"Хочу подарувати вам невеликий подарунок, який символізує те, про що вже говорили і президент Обама, і віце-президент Байден, і я. Ми хочемо перезапустити наші стосунки, і ми зробимо це разом", - сказала Клінтон, презентуючи подарунок. Вона також додала: "Ми довго старалися, аби підібрати потрібне російське слово. Як ви вважаєте, нам це вдалося?".

У відповідь Лавров посміхнувся і сказав: "Ви підібрали неправильне слово". Він пообіцяв поставити  подарунок собі на стіл, а потім пояснив Клінтон, що означає російське слово перевантаження. Клінтон же не зволікала з відповіддю. "Ми не дозволимо вам це зробити", - сказала вона російському міністрові закордонних справ, пообіцявши не допустити перевантаження в російсько-американських відносинах.

Незважаючи на курйоз, Клінтон і Лавров натиснули на сувенірну кнопку і розпочали обговорення відносин між двома країнами. Очікується, що основними питаннями сьогоднішньої зустрічі у Женеві будуть ПРО, іранське ядерне досьє, взаємодія в Афганістані, врегулювання ядерної проблеми Корейського півострова, кавказьке питання, нерозповсюдження зброї масового знищення, а також боротьба з тероризмом і наркотрафіком.

"Це буде зустріч, яка має переглянути усю нашу міжнародну сферу, де ми співпрацюємо, і підготувати як слід зустріч президентів", - уточнив Лавров.

Зазначимо, переговори обіцяють бути непростими. Перед від’їздом до Женеви Хіларі Клінтон заявила, що США не мають наміру визнавати регіони Грузії, що відокремилися, не визнають жодної сфери впливу Росії і того, що у неї є свого роду право вето на приєднання когось до ЄС або НАТО.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь