Переключиться на мобильную версию

На посаду президента Афганістану балотується жінка

Депутат нижньої палати афганського парламенту Шахела Аата стала першою жінкою, яка висунула свою кандидатуру на посаду глави афганської держави на майбутніх президентських виборах в Ісламській Республіці.
Афганська жінка
Афганська жінка
pictures.reuters.com

Про своє рішення балотуватися на виборах вона заявила на прес-конференції в Кабулі в переддень Міжнародного жіночого дня 8 березня.

Відповідно до афганської конституції, президентом може стати будь-який мусульманин або мусульманка, народжені в родині афганців і які досягли 40-літнього віку.

Шахела Аата, мати п'ятьох дочок, народилася в Кабулі, але постійно проживає в Кандагарі, у нижній палаті парламенту вона представляє інтереси жителів афганської столиці.

"Народ висунув мене кандидатом у президенти і я впевнена у своїй перемозі", - заявила Аата.

На попередніх президентських виборах в Афганістані, які відбулися в 2004 році, на главу держави також балотувалася одна жінка - Масуда Джалал. Але вона набрала заледве більше 90 тисяч голосів виборців і не стала президентом.

Шахела Аата, яка висунула свою кандидатуру на майбутніх виборах, заявила, що є незалежним кандидатом і не представляє інтереси жодної  з політичних партій, однак на її передвиборних плакатах вона зображена на тлі колишнього керівника афганської держави Мохаммада Дауда.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь