Переключиться на мобильную версию

Авіакатастрофа в Уганді: власник літака припускає диверсію

Компанія-власник літака Іл-76, який зазнав у понеділок крах в Уганді, припускає, що причиною катастрофи, яка забрала життя одинадцяти осіб, двоє з яких - українці, стала диверсія.
Іл-76 був досить новим і надійним
Іл-76 був досить новим і надійним
lenta.ru

Як повідомив представник авіакомпанії Аероліфт – власник літака, Іл-76 був досить новим і надійним. "Мова може йти про диверсію активістів ісламістських організацій, які підтримують війну в Сомалі, адже літак прямував туди і віз високопоставлених військових з миротворчого контингенту Африканського Союзу", - відзначили в авіакомпанії.

Представник Аероліфта навів дані про те, що в угандському аеропорті Ентеббе раніше неодноразово робилися спроби диверсій проти літаків, які виконували рейси в Сомалі в інтересах центрального уряду країни: ісламісти намагалися зіпсувати двигуни і сипали цвяхи в повітрозабірники.

Спікер компанії також повідомив, що Аероліфт повідомив родичів членів екіпажу про те, що трапилося, але до тих пір, поки не знайдені тіла, не хоче оголошувати їх загиблими.

Нагадаємо, що літак Іл-76 авіакомпанії Аероліфт, зареєстровано на Сан-Томе і Прінсипі, впав в озеро Вікторія через дві хвилини після зльоту з аеропорту Ентеббе. За попередніми даними, загинули всі одинадцять осіб, що знаходилися на борту.

До складу екіпажу входило двоє українців - штурман Євген Король з Києва та бортінженер Володимир Заволока з Білої Церкви, і двоє росіян: командир екіпажу Віктор Коваль із Іваново, і другий пілот Олександр Вовченко, уродженець Твері. Також на борту було двоє громадян США, один південноафриканець і по двоє високопоставлених військових з Бурунді і Уганди.

Літак впав вночі і тепер перебуває на дні озера на глибині 26 метрів. Тіла людей не знайдено. За даними джерела на місці подій, характер розташування залишків літака та вантажу дозволяє говорити про диверсії - вибух на борту. Місцеві рибалки-очевидці також свідчать про те, що спочатку бачили вибух, а потім літак впав у воду.

Влада Уганди веде розслідування обставин аварії. Українське МЗС поки що не коментує подію.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь