Переключиться на мобильную версию

Китайські моряки образили американців спідньою білизною

Китайські моряки порушили міжнародне законодавство, зробивши в нейтральних водах небезпечні маневри поблизу від американського військового корабля.
Шукаючи неприємностей
Шукаючи неприємностей
navy.mil

Про це сказали в заяві Пентагону, розповсюдженій AFP. 

За даними Пентагону, кілька китайських суден наблизилися 8 березня до кораблів ВМС США Impeccable у Південно-Китайському морі. Після цього китайські моряки продемонстрували американцям свою спідню білизну і почали кидати в їхній бік дерев'яні уламки. 

Як повідомляє CNN, моряки також розмахували китайським прапором і вимагали від американських військових покинути цю територію. 

Після цього Impeccable поінформував китайські судна про те, що він шукає безпечний шлях для виходу з цієї зони. У відповідь на це китайські моряки зупинилися прямо перед кораблем, що змусило американських моряків екстрено зупинитися. 

На американському кораблі не було озброєння - він займався розвідкою морського дна. Китайські судна, в свою чергу, нагадували риболовецькі шхуни. 

У заяві оборонного відомства США сказано, що капітан Impeccable, на борту якого не було зброї, був змушений застосувати проти китайських матросів брандспойти, оскільки їх наміри були незрозумілі. 

У зв'язку з непристойною поведінкою китайських моряків у Південно-Китайському морі уряд США звернувся до Пекіна з вимогою поважати норми міжнародного права. 

Про це заявив офіційний представник Білого дому Роберт Гіббс. 

Гіббс заявив, що американські судна регулярно працюють в нейтральних водах у тому районі, де китайські моряки, за версією США, образили американських. Зі слів представника Білого дому, американські моряки продовжать роботу в цьому районі і будуть очікувати від китайських колег дотримання правових норм. 

Влада США закликає Пекін до дотримання морських законів. 

Між тим, держсекретар США Гіларі Клінтон, перебуваючи в Пекіні в рамках свого турне по ряду країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, закликала до поглиблення партнерства з Китаєм.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь