Переключиться на мобильную версию

Влада Німеччини видала ордер на арешт українця, котрого звинувачують у співпраці з нацистами

Влада Німеччини видала ордер на арешт обвинуваченого у причетності до нацистських злочинів українця Івана Дем'янюка, який зараз знаходиться в США.
Влада Німеччини видала ордер на арешт українця
Влада Німеччини видала ордер на арешт українця
newsru.ua

За даними Центрального відомства Німеччини із розслідування нацистських злочинів, 88-річний Дем'янюк служив охоронцем у нацистському концтаборі Собібор, розташованому на території Польщі, передає AFP.

Влада Німеччини підкреслює, що в їх розпорядженні є неспростовні докази того, що Іван Грозний (це прізвисько Дем'янюк отримав за особливу жорстокість) був причетний до катувань євреїв, яких утримували в Собіборі.

Нагадаємо, Верховний суд США 19 травня відхилив апеляцію депортованого в Україну Івана Дем'янюка. Апеляцію було подано після того, як в 2005 році суд ухвалив рішення про депортацію Дем'янюка на батьківщину.

Сам Дем'янюк, який вже майже 30 років веде боротьбу за те, щоб залишитися в США, заперечує всі висунуті йому звинувачення.

***

Після війни, в 1950-х роках Дем'янюк емігрував до США, де змінив ім'я Іван на Джон. У 1986 році його екстрадували в Ізраїль. Там його засудили до довічного ув'язнення за причетність до загибелі євреїв в концтаборі Треблінка (також розташованого в Польщі), однак у 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував вирок Дем'янюку за недостатністю доказів.

Виправданий Дем'янюк повернувся до США, однак у 2002 році його позбавили американського громадянства за те, що він приховував зв'язок з нацистами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь