Переключиться на мобильную версию

ОБСЄ припинить свою роботу в Грузії улітку

Представництво Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) у Тбілісі припинить свою роботу до червня 2009 року.
ОБСЄ припинить свою роботу в Грузії улітку
ОБСЄ припинить свою роботу в Грузії улітку
velosamara.ru

За словами директора центру ОБСЄ із припинення конфліктів Герберта Зальбера, мандат місії у Грузії скінчився 1 січня 2009 року, і зараз вона перебуває в режимі згортання.

"ОБСЄ працює за принципами консенсусу, тобто рішення мають бути схвалені усіма державами-учасниками. Наразі угоди про продовження роботи немає, і до літа цього року активність ОБСЄ в регіоні буде закінчена", - зазначив Зальбер.

Як відомо, 22 грудня на засіданні постійної Ради ОБСЄ Росія не погодилася на продовження мандату місії організації у Грузії. Москва аргументувала це тим, що нинішній мандат грузинської місії включає абхазький і південно-осетинський компоненти, а тому має бути переглянутий. 

Водночас, у лютому цього року стало відомо, що група міжнародних військових спостерігачів ОБСЄ у складі 20 осіб залишиться у Грузії до 30 червня. Проте тоді офіційні представники організації зазначили, що продовження терміну перебування спостерігачів не означає продовження мандату місії в Грузії. Його термін дії витік 31 грудня минулого року, і зараз місія переведена у режим технічного закриття.

Нагадаємо, ОБСЄ працювала в Грузії з 1992 року. Питання про статус її перебування було порушено після того, як Росія після серпневого військового конфлікту в Грузії визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь